Вівторок, 19.03.2024, 13:31
Вітаю Вас Гість | RSS

Великомихайлівська ЦБС

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Форма входу
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Сценарії

Літературна вітальня – 2015

«Чарівна симфонія слова»

Добрий день, діти. Вас вітає літературна студія «Джерело слова», і я, її керівник Вікторія Павлівна.

Наша студія створена у 2006 році при районній бібліотеці для дорослих. Протягом багатьох років ми організовуємо зустрічі з майстрами слова Великомихайлівщини, з письменниками та самодіяльними поетами, які живуть серед нас. Вони дають нам змогу відчути естетичну насолоду, доносять до нас свій стан душі, діляться своїми враженнями і почуттями, а деяких надихають на власну творчість. Також ми шукаємо творчо обдарованих дітей, з якими, разом з бібліотекарями й вчителями літератури, працюють місцеві письменники. І головне те, що за допомогою фахівців діти пізнають красу і естетичну цінність художнього твору та рідної мови. Розпочнемо ми сьогоднішню зустріч під гаслом «Нація буде сильною та інтелектуальною, поки книга і рідне слово будуть панувати в нашому житті» Вас запрошує літературна вітальня: «Чарівна симфонія слова»

Є різні вірші, серед них й вірші, Такі, що невибагливістю слова Торкаються найглибших струн душі І спонукають їх читати знову й знову….

Чіпляють чим, ніхто не відповість, Та ж вабить як хитросплетіння літер Вони усі - немов благословенна вість, Котра нагадує нестримний порух вітру….

В них стільки сили, радості, добра, Що хочеться весь світ враз обійняти І поділитись часткою й свого тепла, Хоч усвідомлюєш: тобі так не сказати…

Я їх люблю найбільше, ці вірші, Що простотою ніби форм і значень Важливе щось порушують в тобі І зміщують акценти світобачень.

Сьогоднішня зустріч присвячена даті заснування свята Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги. У незалежній Україні це свято було започатковано 22 лютого 1993 року. І, щороку, під час весняних канікул Свято дитячої та юнацької книги подорожує Україною.

Якщо зазирнути в історію, то у 1943 році свято заснував російський дитячий письменник Лев Кассиль під назвою «Книжкові іменини». Вже більше 70 років минуло з того часу, але свято книги не втрачає актуальності й сьогодні. В Україні проходять зустрічі з письменниками, книжкові виставки та ярмарки.

Зустріч з Книгою завжди цікава, захоплююча та неповторна, як неповторна наша з вами зустріч у літературній вітальні «Джерело слова» на якій ми з вами не тільки познайомимося, а також творчо попрацюємо. Насамперед я хочу представити Вам самодіяльну поетесу Великомихайлівщини – Кривенко Тетяну Федорівну, яка вже багато років вчителює у цій школі, яка вносить вагомий вклад у виховання підростаючого покоління, розкриваючи, цікавий, різнобарвний світ літератури. Але можливо хтось із Вас ще не знає про її здобутки та різноманітний творчий світ віршів, які друкувалися в газетах Донбасу і друкуються в районній газеті «Єдність», у збірнику поезії та прози «Спектр». А вісім років тому була надрукована збірка віршів «Отзвенело лето спелым колосом» (у 2007 році), яка стала головним подарунком від вдячних учнів 10-В класу 1984 року.

Народилася Тетяна Федорівна 18 вересня у Сибіру.

«Я родилась в краю березовом, Где вместо яблок снегири, Где утром снег бывает розовым От цвета алого зари. Сибирь моя! Озера синие, Поля бескрайние, леса И приукрашена рябинами Твоя суровая краса. Там уходило детство тропкою, Где незабудок синева, И вот уже рукою легкою Волос коснулась седина. Порою снится, что как будто бы Равнин бескрайних вижу ширь, Мне голубыми незабудками Осталась в памяти Сибирь».

Закінчила Тетяна Федорівна Тираспольський педагогічний університет ім.Шевченка. У 1950 році переїхала до нашого району. Нині – вчитель зарубіжної літератури у вашій рідній школі. Улюбленою порою року вашого вчителя є осінь.

Царицей осень в сарафане Из позолоченной парчи Плывет в предутреннем тумане, И восходящие лучи Ласкают косы золотые, А осень легкою рукой Срывает гроздья налитые С ветвей рябины молодой, Береза желтый лист роняет Тепло последнее полей С печальным криком пролетая Уносит стая журавлей.

Шановні присутні, ми знаємо, що осінь прекрасна пора, пора здобутків і підведення підсумків, пора збору врожаю. Тетяна Федорівна має творчі здобутки, які напрацьовані роками. Ми просимо поділитись ними з присутніми. Шановна Тетяна Федорівна, Вам слово.

ВИСТУП КРИВЕНКО Т.Ф.

Міні – презентація «Моє поетичне сузір’я…» (Діти презентують себе і власні вірші) /«Творчі, поетичні здобутки початківців»/.

Із книгою навіки поріднися, Хай буде книга, як насущний хліб. Криниця мудрості — черпни з тої криниці Снаги, що в серці залишає слід. Вона прекрасне вміє віщувати, В житті відкриє обриси нові. І спрагу думки може тамувати, Як спрагу ниви краплі дощові.

Хотілося б зазначити, що у нашій бібліотеці є великий фонд краєзнавчої літератури, завдяки творчості наших письменників та поетів І сьогодні я хочу познайомити вас з декількома краєзнавчими книгами – ювілярами 2015 року: «Привіт тобі, Дністре» (2005 рік) Миколи Миколайовича Федецького, «Біль і спів душі моєї» (1995 рік) - лірична збірка Геннадія Павловича Щипківського, «Меня крестило небо» (2010 рік)- збірка віршів Володимира Федоровича Сіньковського.

Кінець:

Шановні учасники, ось і сплинув час роботи літературної вітальні.

Стоїть Олімп Із сотень тисяч книг Дорога від підніжжя До вершини. І світ утратився б. А може навіть зник, Якби не їх багатотомні покоління. Бо кожне із написаних там слів Рождалось в мудрості, А деякі – у муках. І світ би жити Просто не зумів Без того рівно писаного духу. Я не повірю, що заміна буде їм, Бо в книгах завжди Найщиріша в світі сповідь. У них є те, Чим ми найбільше дорожим: І спрага знань, І дивосвіт любові… (Марина Кузьменко)

Тому, читайте завжди, читайте уважно, отримуйте від читання насолоду і духовно збагачуйте себе, свої знання. Запам’ятайте, що творче читання – це коли читають не лише очі, а розум і серце. І перший крок до творчості ми зробили сьогодні у нашій літературній вітальні.

Тож, давайте залишимо на згадку про творчу зустріч свої автографи "Поетична веселка" та власні вірші у скриньку «Юні творці поетичного слова». Дякую, всім за увагу та активну участь і до наступних зустрічей на засіданнях літературної студії «Джерело слова».

СЦЕНАРІЙ  УРОЧИСТОГО  ЗІБРАННЯ  - 2014 РОКУ, ПРИСВЯЧЕНОГО ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ДНЮ БІБЛІОТЕК  ТА  РОКУ  Т.Г.ШЕВЧЕНКА.

 

 І.  Відкриття урочистого зібрання директором Великомихайлівської ЦБС  -  Бабінчук Людмилою Миколаївною.

          Вступне слово Бабінчук Л.М. : бібліотечні працівники прийшли сюди напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, щоб вшанувати пам'ять Тараса Григоровича  Шевченка — великого українського поета, художника, патріота.  Усе своє життя Шевченко присвятив боротьбі за свободу українського народу, за відродження української культури і підйом нації.

       Нарешті, 23 роки тому,  здійснилася заповітна мрія українського народу жити у своїй державі. Мабуть, жоден народ не зазнав таких бід, які випали на долю українців. Україна, з її родючими землями, вигідним географічним розташуванням, завжди була об’єктом посягань інших держав: Росії, Австро-Угорщини, Польщі, Туреччини, Румунії. Кожний завойовник будував свої плани щодо неї. Найперше вони зводилися до знищення в українців українського духу, культури. Українцям постійно насаджували чужі мови, культури, релігії. Наприклад, згадаймо Валуєвський циркуляр 1863 року про заборону української мови. Український народ, який віками жив на рідній землі, примусово вивозили на чужі землі. А на українські землі приходили загарбники. Минав час. Змінювалися поневолювачі та не змінювалася доля України.

     Тому патріотичні ідеї Шевченка зросли на життєдайному ґрунті багатовікової боротьби українського народу за свою незалежність, проти соціального і національного гніту. Героїчне минуле України привертало увагу  молодого поета не саме по собі, а як дійовий побудник тодішнього становища народу, як засіб для піднесення патріотичного почуття:

Україно, Україно!

Серце моє, ненько!

Як згадаю твою долю,

Заплаче серденько! /"Тарасова ніч"/.        

            Сьогодні все наше суспільство переживає важкі часи, -  виборюючи збереження Незалежності України. І ми бачимо, слова Шевченка пройшли крізь віки та століття. І на цей час, коли ми проводимо Рік  Тараса Григоровича Шевченка в Україні, присвяченого 200-літньому ювілею видатного генія, слова великого поета звернені до нас:

Свою Україну любіть.

Любіть її… во врем'я люте,

В остатню, тяжкую минуту 

За неї Господа моліть!

Бойченко:

         Людська пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все і життя людини, і життя країни. Сторінки книг розповідають про буремні дні революції, жахливі події світових воєн, боротьбу патріотів за свободу і незалежність України. Все це наша історія, її творять люди.   

Доносять до кожної людини цю історію,  у щоденній роботі,  через книгу - бібліотечні працівники. Вчать пам’ятати і шанувати тих, хто пройшов гідно життєвий шлях. Пам’ять про них вічна. Вічна, як і книга, як людська вдячність і шана. Тому, сьогодні  ми  розпочинаємо урочисте зібрання біля пам’ятника Т.Г. Шевченка.

Райковська: 

Його добрий слід у серці залишився,

І посмішка  і тембр голосу –

Назавжди у пам’яті відбився

Колег і наших земляків.

Немає забуття всім гарним людям,

Їх справам, їх натхненню і словам

Бо завдяки їх мріям і думкам

Є в нас і сьогодення і майбутнє.

Бойченко:   

 Час не владний над поезією Великого Кобзаря. Вона ніколи не старіє: людський розум завжди знаходитиме  у ній те, що є сучасним, адже адресована вона підростаючим поколінням.

Слово надається  читачам РДБ та ЦРБ – учням  Великомихайлівської  ЗОШ №2. 

ІІ. Декламування віршів Т.Г.Шевченка.

 

Райковська:    Вже двісті  років  минуло  з дня народження геніального поета революціонера -  Тараса Григоровича Шевченка. Його світлий образ  безсмертний, як і сам народ.

       Вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого людського серця. Безсмертні - могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, мужність і ніжність його лірики, гострота і пристрасність його слова, мужність і пісенність його віршів, самовіддана любов його до України та українського народу.

  Бойченко:  Шановні бібліотекарі, діти та гості просимо хвилиною мовчання вшанувати пам'ять  видатного Кобзаря._______________

Райковська: А тепер  покладемо квіти  до  пам’ятника  –  Т.Г.Шевченка  та пам’ятного знака на честь загиблих бійців «Небесної сотні»,  а також тисячам загиблих в наші дні захисників Вітчизни. 

Оголошення:

 Після покладання квітів всіх бібліотечних працівників просимо зібратись в читальній залі ЦРБ

/для участі у  проведенні  ШПД – 2014 /.             

                                              

Сценарій відкриття Інтернет-центру

Дійство на дворі, біля бібліотеки

Ірина

  У нас бібліотека – мобільна,

  Є найкращою серед усіх.

  Бо «Інформаційний центр», віднині, запрацює для всіх.

  В нім -  комп’ютери найкращі,

  І панує затишок й комфорт, для кожного із нас! 

 Ми вітаємо усіх присутніх, бо в дитячій бібліотеці – засяяв,

  надзвичайно,  зірковий час!!!

Крицька С.О. Доброго дня всім! Я рада вітати Вас, в нашій бібліотеці на презентації проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до  Інтернету».  Сьогодні ми відкриваємо центр нових бібліотечних послуг:   «Бібліотека + комп’ютер = Інтернет».  Все це стало можливим, завдяки організаторам програми «Бібліоміст», плідної співпраці з органами місцевого самоврядування та нашого творчого колективу.  Розділити свято і нашу радість прийшли друзі бібліотеки, а також почесні гості серед яких: Представник програми «Бібліоміст» в Одеській області Кітчук  Ярослав Васильович, Голова Великомихайлівської районної ради – Гірін Віталій Іванович, Заступник голови районної державної адміністрації – Колесніков Василь Васильович, кореспондент  районної газети «Єдність» -

                                                                            , Директор Великомихайлівського НВК – гімназії – Кравченко Наталія Олександрівна, Директор будинку дитячої та юнацької творчості Чернецька Ніла Іванівна, Директор музичної школи – Бігун Володимир Степанович та начальник відділу культури і туризму Беген Раїса Іванівна

/поряд з ведучою, Іриною, Крицькою С.О. стоять в українських костюмах юнак і дівчина або хлопчик і дівчинка

 Юнак або хлопчик тримає мішечок з зерном.

 Дівчина або дівчинка із хлібом і  сіллю  на рушнику.

Біля відділу 5-9 класів, у коридорі всіх гостей зустрічають діти /хлопчик і дівчинка в костюмах/.  У них на рушнику хліб і сіль

Ведуча

Коровай у день святковий

Звісно, що почесний гість

Завжди він несе чудову

І приємну, світлу вість.

Вість, як пісня легкокрила

В кожне серце проника.

- І як годиться в Україні, гостей всі зустрічають з хлібом і сіллю. 

Дівчинка

Хліб, наче сонце, зігріває теплом,

Хліб поведе нас достойним шляхом.

Хліб, наче пісня, мистецтва краса

Свіжість йому дарує роса,

Твердість характеру – від хлібороба,

Якість і зміст має вищої проби.

Ведуча

Шановні гості, прийміть від нас цей запашний хліб і сіль.

/дівчинка підносить гостям хліб і сіль та робить поклон для всіх/

Хлопчик

Сіємо щедро, сіємо рясно

Сіємо радість, сіємо щастя,

Щоб здіймалися росточки,

Щоб росли сини і дочки.

Хай на зміну всім зростають

Творці щедрого врожаю.

Сієм, сієм зернятко

Щоб земля була багата,

З ваших рук приймала ласку

На життєву щиру казку!

/розкидає зерно/

Ведуча:

Поруч зі мною юна читачка бібліотеки Муравйова Ірина

- Ну, що Іринка, для того щоб розпочати нам нову справу , мабуть потрібно щось зробити?

Іринка

- Так, нам потрібно перерізати стрічку, бо ми до «Інформаційного центру» не потрапимо

Ведуча:

Право перерізати стрічку надається:                    

Іринка кладе шматок стрічки у скриньку / після пере різання стрічки/

Ведуча:

Ось і настала відповідальна мить. 

Всіх я з Іринкою запрошую справжню радість розділить,

 З Вами ми поринемо у свято

 Й будемо наш Центр -  ВЕЛИЧАТИ!!!  

Запрошуємо всіх до Центру. /всі заходять  відділ 5-9 класів/

Ведуча:

Вогонь душі віддам я, люди Вам,

Щоб обминали вас життєві бурі.

Іду в бібліотеку наче в Храм

Науки і краси, освіти і культури.

Тут щедрості людської океан, -

Черпай її, немов цілющу воду.

Бібліотека – то скарбниця знань,

Що нам дає духовну силу й вроду.

 

Поволі падає золоте листя і вкриває задумливу землю розкішним пухнастим килимом.  І це золото дароване нам щедрою осінню на знак щасливої долі, і цей день, осяяний усмішками наших гостей є гарним початком нової справи.  Українці як правило восени святкують весілля, ми теж сьогодні святкуємо зародження нової Бібліотечно – інтернетної сім’ї.

Слово надається директору Великомихайлівської централізованої бібліотечної системи – Бабінчук Людмилі Миколаївні

 

 /вітання від Голови райради, заступника голови РДА, Представника/

Ведуча : З давніх часів заклади культури потребували допомоги збоку  органів державної влади та місцевого самоврядування. Завдяки ініціативі цих людей ми маємо сучасні меблі, нові книги .

В усіх селах у нашім районі

Центром мудрості, знань іпотека,

Свята й мудра, як хліб на долоні,

Є публічна бібліотека.

І не можна при цім не згадати

Наш райвідділ – це всім ясна річ,

Бо сприяє вершини долати – начальник райвідділу культури  і туризму Раїса Іванівна Беген.  Шановна Раїса Іванівна, Вам слово.

Вітальне слово начальника відділу культури і туризму РДА./Р.І. Беген/

Ведуча: Бібліотека була й завжди буде!

Священний храм живих народних слів.

Шевченка люблять і читають люди

Й усіх літературних мудреців.

Слово надається президенту  літературного – об’єднання «Джерело слова» - Васильєвій Надії Михайлівні

 

Ведуча: Часом здається, що коли б не було музики, то зупинилося б життя.  Адже музика виражає всі почуття людини, радість, сум, надію – Дутка Ганна /співає пісню/.

 

 

 

 

 

Ведуча:

А тепер настав час скористатися правом перших порад від колективу РДБ:

Вступне слово Пинтя :

У новім відділі нашої бібліотеки під назвою «Інформаційний центр» мають бути нові правила користування книжкою й комп’ютером:

- Як береш до рук ти книжку,

  Незабудь ввімкнути мишку.

Віка  

- Хочеш багато цікавого знайти

 Вмикай Інтернет

 І вмій мандрувати

Щоб потрібну інформацію відшукати.

Валя

- Біля екрана довго не будь

Зір буде важко тоді повернуть

Свєта

- Попрацюєш – незабудь

Ти мережу відімкнуть.

Виступ переможців різноманітних конкурсів:

 

1. День святковий, день чудовий,

День, який ніколи незабути

І можливо, хтось, не встиг збагнути,

Що в бібліотеці зможем до інтернету зазирнути!

В мережу корисну,

В мережу цікаву

Яка допоможе нам все  осягнути

2. Відстежити новини,

Духовні перлини,

Цікаві події

І багато всього

3. Інтернет, Інтернет

Електронний ти потенціал

І якщо його, хоч один раз  пізнав,

То у житті він твоєму стане як штурвал.

4. – Ставайте капітанами у своїй інформаційній подорожі і нехай у нагоді для кожного стане необмежений ресурс  мережі Інтернет.

5.Збираймося друзі, господарі й гості,

6.Прощаймося в надії зустрітися знов

7. І хай нам щастить, хай щастить у житті

    На дружню і щиру розмову,

8 .На щастя на долю

   На все дороге нам до болю.

9. Хай зозулі віщують літа

10. І збудеться наша мета.

11.  На щастя на долю

       Хай сонце голубить тополю

12. І шумлять пшениці й жита

      На щастя, на долю

 

Всі: На довгі і мирні літа.

 

Ведуча. Шановні наші гості та користувачі, ще раз велике спасибі Вам за те, що прийшли розділити нашу радість.  Низький уклін Всім, хто підтримує наші ініціативи.  А гостям нашої книгозбірні як і годиться,  читачі дитячої бібліотеки подарують  невеличкі подарунки.

 

Сценарій до 90-річчя ЦРБ

/тиха музика грає/

Ведуча каже:

Сьогодні особливий день для тих,

Хто любить книгу, поріднився з нею,

Сьогодні свято – ювілей!

 

З ювілеєм Вас вітаємо,

Щоб стільки ж раз весна цвіла!

Сьогодні щиро Вам бажаємо

Здоров’я, щастя і тепла!

Щоб шлях Ваш був таким широким,

Щоб мало було перешкод,

Щоб ювілей справляли сотий,

Не знали б Ви тяжких турбот!

Хай майбутня дорога життєва,

По якій ще судилось пройти,

Буде завжди для Вас щаслива,

Повна радості й доброти.

 

Свій 90 річний ювілей  ЦРБ приурочений всесвітньому дню бібліотек і зустрічає з новими творчими здобутками.

 

Слово надається директору ЦБС Л.М. Бабінчук.

 

Бабінчук: /слово надається …/

 

Ведуча:

Стоїть бібліотека на землі, вища і світліша від усіх богинь.  І це не просто храм науки і душі – це наша історія.

 

/діти розповідають історію бібліотеки під тиху мелодію/

 

Ведуча: У нас велика бібліотечна сімя – наші наставники.  Скільки людських сердець пересіялось через їх руки і душу, скільки широких шляхів відкрили ці люди для молодих, скільки збережено і впорядковано ними книг – скарбів мудрості.  Хтось із мудрих сказав «Бібліотекар це не професія, а стан душі, а ще знахар».  Це насправді так, бо якщо в аптеці чи лікарні вам полікують тіло, то в цьому храмі – душу.  І сьогодні ми хочемо згадати тих, то присвятив бібліотечній справі усе своє життя, хто багато років тому переступив поріг бібліотеки і залишив назавжди в ній своє серце, для кого бібліотечна справа стала покликанням.  Це наші ветерани праці.  Представляємо:

Вакарову Ніну Миколаївну;

Кравцову Світлану Миколаївну;

Гаверську Людмилу Федорівну;

Васильєву Надію Михайлівну;

Солянік Ольгу Петрівну;

Гайдаєнко Світлану Петрівну;

Якубіну Аллу Андріївну;

Бучко Оксану Андріївну.

 

Ніна Миколаївна Вакарова  вибрала професію бібліотекаря на все життя.  Бібліотека очолювана Ніною Миколаївною, завжди була наче бджолиний вулик: наповнена голосами дітей, ідеями бібліотечних працівників – поводирів у світ книги, різними зустрічами.  За енергію, працьовитість, відповідальне ставлення до роботи її полюбили як авторитетного керівника і досвідченого наставника молодих спеціалістів.  Ніні Миколаївна щоб Ви сьогодні хотіли побажати нашим молодим працівникам бібліотеки ?

А ми бажаємо Вам:

Хай рікою щастя ллється,

Хай в сімї добро ведеться

Хай живуть у серці почуття високі

Хай дарує доля сто щасливих років.

 

Світлана Миколаївна Кравцова – також більшість свого життя присвятила бібліотеці.  Коли відбулася централізація бібліотечного системи Світлана Миколаївна прийшла у відділ організації та використання єдиного книжкового фонду.  Але відділ треба було ще організовувати.  І вона успішно виконала це завдання.  Скромна, невибаглива, щира і добра людина.  Світлана Миколаївна багато читає і не забуває своїх колег.  Приходить розділити з нами радість свят. 

Ми бажаємо Вам:

Щоб не знали незгоди у дорозі

Щоб встрічало добро на порозі

І щоб щедрість та радість крилата не виходили з вашої хати.

 

Майже 35 років віддала Людмила Федорівна Гаверська бібліотечній справі.  Уміла ця скромна, ввічлива , освідченна, толерантна жінка  знаходити спільну мову як з дорослим читачем так і з молоддю.

Шановна Людмила Федорівна:

Хай не спішать літа на Ваш поріг,

Хай повсякчас здоров’я прибуває,

Ми ніжно любив Вас і від душі

Всього найкращого бажаєм .

 

Талановита і творча людина , фахівець з великої літери – все це можна сказати про нашу Надію Михайлівну.  За своє життя Надія Михайлівна багатьом встигла подарувати тепло своєї душі, бо з під її пера народилося безліч чудових віршів і пісень.  Маючи неабиякий літературний дар Надія Михайлівна писала сценарії, пісні до масових заходів і сама їх організовувала та вела.  Надія Михайлівна скільки Вам було років коли Ви прийшли в бібліотеку?  Коли перший вірш Ви написали і в якому віці?

 

 

 

Надія Михайлівна якби зібрати всі земні слова

Ми вибрали прості і не високі

Щоб Ваші дні трояндами цвіли

Щоб не були в житі Ви одинокі

 

Ольга Петрівна Солянік – багато років працювала в шкільній бібліотеці, а 2006 році очолила дитячу бібліотеку.  Показала себе сучасним фахівцем і гарним організатором.  Ольга Петрівна спрямовувала зусилля колективу на розширення кола читацьких інтересів, популяризацію української книги.  Тісно її колектив співпрацював зі школами та будинком дитячої та юнацької творчості.  Ольга Петрівна разом зі своїм колективом  Валентиною Григорівною Пинтя та Вікторією Валеріївною Неверською вміло організовували масову та виховну роботу, разом вели пошук цікавих форм обслуговування юнацтва та дітей.

Шановна Ольга Петрівна:

Щиро зичим світлої долі,

Нехай радує хлібне поле

Та веснянії теплії зливи,

Щоб були Ви здорові і щасливі.

 

Трудова біографія Світлани Петрівни Гайдаєнко розпочалася після закінчення культосвітнього училища.  Приїхала працювати до на в Велику Михайлівку ще тендітною дівчинкою.  Приїхала і назавжди наша Велика Михайлівка стала її рідною.  С того часу доля Світлани Петрівни була пов’язана з бібліотекою.  Працюючи на абонементі відділу обслуговування Світлана Петрівна багато уваги приділяла читачам, молоді.  Її поважають колеги і читачі, вчителі шкіл з якими співпрацювала.  Світлана Петрівна як зустрічало взагалі Вас наше селище в перші дні Вашої праці в бібліотеці?  Хто вам допомагав в ці дні?

Шановна Світлана Петрівна:

Бажаєм Вам сто років жити

Без горя, сліз і без журби

Хай з Вами буде щастя і здоров’я

На довгі роки, на завжди

 

Майже 33 роки пропрацювала в бібліотеці Алла Андріївна Якубіна.  Прийшла вона на роботу у 1978 році в дитячу бібліотеку , бібліотекарем.  І відтоді жодного разу не зрадила своїй професії.  Ось так воно буває, коли справою якою займаєшся – до душі.  Алла Андріївна будьте завжди гарні, як перші весняні квіти, ніжні як легкий дотик молоденького вітерця  і непередбачувані, як мінлива березнева погода!  Здоров’я вам! Нехай кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, радісним, приємним і несподіваним.

 

Сила жінки в її ніжності, стриманості, умінню жити і радіти життю.  Саме така сильна і прекрасна людина наша Оксана Андріївна Бучко.  Хоча життя не було суцільною смугою – частувала доля і солодким медом, і гірким полином.  Те про що мріяла, чого хотіла, більшою мірою збулось.  І тим чого досягла на сьогодні задоволена.  Має синів та онуків.  У житті по різному буває: когось доля відразу веде по життю, а когось випробовує.  Нелегко було і Оксані Андріївні, але ця жінка ніколи не плакалась.  Завжди приходячи на роботу на її обличчі була посмішка.  Працьовита, безвідмовна.  Що ремонти, що двір, що прибрати, що приготувати коли їдуть гості до бібліотеки.  Це все було на плечах цієї жінки.

Шановна Оксана Андріївна здоров’я Вам

Хай рясніють літа, колосяться жита

Зеленіють луги вміло скошені

Хай сміється душа, хай вода поспіша,

І далеко ще буде до осені

Хай роки золоті, мов у казці пливуть

Сумувати за цим не годиться

Хай здоров’я вони і добро принесуть

І задумане хай здійсниться.

   

 

На згадку про нашу зустріч прийміть подарунки .  і для Вас звучить пісня.

 

А зараз ми покажемо сторінку сучасного життя бібліотеки.  Он вони уже нагадують про себе.  Це одвічно сварливі баба Параска і баба Палашка яким не терпиться за лаштунками.  Ну ніяк вони свої особисті конфлікти не владнають без стороннього ока.  Прийдеться вислухати /сценка/

 

 

 

Ведуча:

 

Відомий факт: хто від душі сміється,

Для того зайві ліки  й лікарі

Від так у гумористів як ведеться

На варті від зорі і до зорі

Хто добре й чесно працювати вміє

Тому і посміятися не гріх .

Нехай же сміх ніколи не старіє

Нехай живе здоровий щедрий сміх

 

/Гумореска/

 

/виходять діти/

Ведуча : Шановні наші юні читачі – ви є окрасою бібліотечного життя району, ви є надія і гордість.  Вам слово.

 

1 дитина

Знають всі – бібліотека

Споконвіку книги храм

Тож вітання теплі, щирі

Наші ювіляри – Вам!

 

 

2 дитина

Спасибі Вам за душі золоті ,

Що людям Ви даруєте турботу

Нехай щастить повсюди у житті

Удачі Вам і вдома й на роботі

 

 

3 дитина

Щоб Вам жилось на світі легко й світло

Хай серце ваше буде молодим

Таким як є – і щирим і привітним.

 

 

 

4 дитина

Спасибі Вам, що Ви на світі є,

Що, сієте добро, як щедрий колос

Даруєте душі безсмертний голос

Ми Вам бажаємо здоровя і добра

Щоб доленька вам щедрою була

 

5 дитина

Хай в домі Вашім буде світло

І люди вам всміхаються привітно

Щоб читачі Вам радість лиш несли

Низький уклін Вам до землі

 

6 дитина

Без читання, виховання і настанови людина, наче земля, яка хоча і найкраща, але родитиме лиш бур’ян, якщо на ній не працювати.

    Крім сім’ї, школі, сіяти в душі «добре, вічне і корисне» покликана  й бібліотека.  Саме в ній, у бібліотеці, ми знаходимо: мудрість віків, розум поколінь, настанову пращурів, інтелект нації.  А від найшовши, вивчаємо, запам’ятовуємо і саме цим заощаджуємо у свій успіх та своє щасливе майбутнє.  І саме це відбувається завдяки Вам, шановні бібліотекарі. /звучить пісня/

 

Виходить дівчинка осінь і під тиху мелодію читає вірш.

 

Хай осінь снує павутину,

Хай бабине літо цвіте,

У кожен палац і хатину,

Ви слово добра несите

І скромні , і добрі, і щирі

Відкриті серця для людей

Бажаю Вам щастя і миру,

І здійснення творчих ідей

 

Ведуча: любі читачі, гості  бібліотеки ми вдячні вам за щирі добрі слова й віримо, що книга завжди буде вашим супутником у житті.  Будьте доброзичливими людьми і гарними читачами.  До зустрічі в нашій бібліотеці. /пісня/

 

 «Читающая Одещина»

 

На дверях библиотеки Рамзеса ІІ-го было написано: «Душевное лекарство». Через тысячелетия каждый мудрец, вывел свою формулу книги – это и колыбель мысли, и лампада души, вечный родник знаний, это дерево, которое никогда не засохнет и будет вечно приносить плоды просвещения.

Человек придумал,  чтобы жить и творить на земле: хлеб, песню и книгу.

Кто придумал ее -  Книгу? влюбленный в этот мир человек, который решил поделиться своим счастьем и выбил первые буквы или тот, кто сделал своими руками колесо, на каком вертится сейчас весь мир, неизвестно.

 Главное что вся планета, все живущие на ней люди - сделали все, чтобы родилось это великое чудо – Книга.

На Одещине:  богатой песней и хлебом, не могут не рождаться таланты потому, что два великих поэта Пушкин и Шевченко как два солнечных луча озарили эту землю, благословили ее на великое таинство творчества.

Поэтому конкурс «Читающая  Одещина» не зря так назвали. Книга для наших читателей, - это самый верный друг в мире. Он никогда не предаст и всегда в любое время года он рядом. Сегодня в нашем уютном зале за чашкой ароматного чая собрались верные друзья книги. Каждый из них шел к этому от первой  буквы в букваре до первого слова, «мама», написанного детской рукой. Каждый из нас сделал свой перв

Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024