Вівторок, 19.03.2024, 08:33
Вітаю Вас Гість | RSS

Великомихайлівська ЦБС

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Форма входу
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Цебриківська доросла

Цебриківська  бібліотека  для  дорослих

Знайомтеся з плідною роботою  селищної, сучасної бібліотеки Великомихайлівської ЦБС тут: http://cebrbibliotekamailru.blogspot.ru 

        Дата заснування – 2 грудня 1922 року.

Село, як і люди, має свій день народження.. Для села це небагато, але зараз дуже важливо не розгубити по життєвим дорогам історію його заснування, історію життя людей, які прославили своє рідне село.       

       Так і Цебриківська бібліотека для дорослих має свою славну історію. На ІІІ з’їзді політосвіти, який відбувся з 26 до 2 грудня 1922 року було прийнято рішення про заснування в селищі Цебрикове бібліотеки, з фондом 3 тисячі екземплярів книг, а читачів було – 20. Бібліотека включилася у велику роботу по ліквідації не писемності серед населення. 

       У  1924 році в бібліотеці нараховувалось 4535 книг, книговидача -1218, здійснювалась передплата у кількості -  25 газет і журналів. В 1929 році книгарня знаходилась в одній з кімнат сільбуду, а в 1936 році помістили у новозбудований Будинок культури.                                              

         Під час Великої Вітчизняної війни Будинок культури було спалено фашистськими окупантами, де згоріла вся бібліотека з фондом 8500 книг.

             По закінченню війни, в 1947 році, знову організували  бібліотеку:

Цебриківську районну бібліотеку для дорослих (на той час наше селище було районним центром). Нараховувала бібліотека 300 книг і розташовувалася в одній із кімнат Будинку піонерів.

            У 1959 році бібліотека перейшла в будівлю райкому партії, де знаходиться і досі. Поруч школа, ліцей, сільська рада, Будинок культури, дитячий садок.                              

       У 1978 році відбулася централізація бібліотечної системи і першим директором ЦБС була призначена Прус Клавдія Василівна. Наша бібліотека стала також у когорті бібліотек району і розпочала реорганізацію роботи.       

        Починаючи з 1979 року у нашій бібліотеці розпочалися великі зміни у роботі: реорганізація каталогів, картотек, проводиться перестановка книжкового фонду згідно нових ББК, організовується юнацький  клуб «Юність» патріотичного спрямування, використовуються нові форми і методи роботи: політбої, круглі столи, презентації, виїзні агітбригади. Ось деякі з назв масових заходів тих років: бесіда «Людина та ринок», огляд літератури  «На шляху до «вільної економіки», усний журнал «Моральні цінності радянської людини», музичний урок «Музика, звернена до всього людства». Обслуговуються читачі на пунктах видачі: чотири тваринницькі ферми, сільгосптехніка, дитячий садок, Цебриківська неповна середня школа, села Ольгіново та  Мале-Цебрикове і якомога більше залучалося читачів до бібліотеки.

     У 1986 році нараховувалось  3000 користувачів, відвідувань-15000, книговидача складала 40000 екземплярів. За рік книгарня отримувала близько 3000 нових видань, 15 назв газет та 25 журналів. В цей час розпочалося максимальне забезпечення населення книгою, діяв міжбібліотечний абонемент. Завідуюча та два бібліотекарі, які працювали на повні робочі ставки, організовували діяльність бібліотеки - філії творчо і з наснагою. Розпорядок робочого дня: з 11.00 до 20.00 години, вихідний день -  понеділок. Так бібліотека працювала до початку 90-х років.       

     У 1990-тих роках бібліотека пережила фінансові  труднощі, бібліотекарям  було скорочено кількість робочого часу. Тим не менше наша книгарня  продовжувала розвиватися і на сьогодні пишається своїми досягненнями.

       Головним напрямком діяльності  бібліотеки є робота краєзнавчого характеру. З 2000х років розпочалася кропітка дослідницька  робота з краєзнавства. У бібліотеці було зібрано багато етнографічного матеріалу та відкрито міні-музей «Відродження».

         У 2004 році селище відзначило свій 200-річний ювілей. З нагоди свята академік інженерної академії України Микола Заєць презентував книгу «Цебрикове-долина надії» (видав близько 80 наукових праць і  4 підручники з питань економіки).

        З 2005 року на базі нашої бібліотеки запрацював клуб «Краєзнавець» для юнацтва. Клуб засновано з метою вивчення історії рідного краю, економіки, екології, літератури, культури;  пошуку і  збирання матеріалів про видатних людей, які прославили рідне селище.

        На базі книгарні створено школу передового досвіду з  краєзнавства. З 2008 року проводяться   семінари для  бібліотечних працівників району.

Творча діяльність і цікаве життя сучасної бібліотеки         

 ( 2009/2014 р.р.)

      Активне бібліотечне життя  завжди бурлить у  громаді селища Цебрикове. Сьогодення сучасної бібліотеки урізноманітнено. Для покращення іміджу колектив проявляє ініціативність, наполегливість та результативність.  На сьогодні плекають гарний образ бібліотечного закладу селища та району бібліотекарі.

       Костик Тетяна Іванівна  закінчила Одеське культурно-освітнє училище. З серпня 1986 року працює у Цебриківській бібліотеці для дорослих завідуючою бібліотекою - філією. Творчий девіз: «Думаю, шукаю, втілюю». Котула Михайло Іларіонович - творчу діяльність розпочав у серпні 1978року.Закінчив Одеське культурно-освітнє училище. Багато років працював завідуючим читальної зали. З 2011 року працює  на посаді завідуючого юнацькою кафедрою.  Петренко Катерина Вікторівна стала до роботи 1 січня 2012 року, опановує бібліотечні горизонти.

За останні роки селищна бібліотека демонструє високий рівень роботи.

 

У 2009 році бібліотека брала участь  в І етапі обласного проекту «Читаюча Одещина», колектив нагороджено грамотою обласного управління культури і туризму за кращий салоган про бібліотеку і читання під час проведення обласного читацького марафону «Відчуй радість читання».  А у фотоконкурсі «Я – молодість твоя, Україно!» почесне місце у І турі посів читач Балик Віктор.

         У 2011 році книгарня перемогла у  Міжнародному проекті «Бібліоміст» та отримала три комп’ютери та вільний доступ до Інтернету. У районному турі обласного огляді – конкурсі  «Спільна діяльність бібліотек і клубних закладів району в Рік  української Першокниги» посіла І місце.                                                          

      У 2012 році бібліотека святково відзначила свій 90 річний  ювілей у колі читачів, друзів, колег, партнерів.

      У 2013 році нагороджено  грамотою обласного управління культури і туризму завідуючу бібліотекою - філією за сумлінну, плідну  працю та вагомий особистий  внесок у розвиток бібліотечної справи  на Одещині та просвітницьку діяльність з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.

       Бібліотека наразі обслуговує - 1300 користувачів, юнацтва - 600, книговидача складає - 26000 книг і періодичних видань; відвідувань за рік - 9100. Проводиться активна масова робота у тісній співпраці із загальноосвітніми школами селища, дитячим садком, Будинком культури, селищною радою.

      Книжковий фонд бібліотеки на 2012 рік - 20411 екземплярів книг, суспільно-політичної - 4389; природничої - 1427; техніка, сільське господарство - 2401; гуманітарна – 12 194.

Цебриківська бібліотека для дорослих отримує періодичні видання: газети: «Єдність», «Одеські вісті», «Журавлик», «Региональныйвестник» ; журнали: «Домашний доктор», «Люблю готовить», «Жіночий порадник», «Моя история» та інші.   

Бібліотека. Роки. Люди. Долі

      Бібліотека – це давня і вічно юна оселя людського розуму. Все життя всесвіту зосереджено у цьому магічному кристалі, що називається бібліотека.

       Протягом всієї творчої діяльності у бібліотеці працювали люди, віддані своїй справі. Багато імен, на жаль ми не змогли розшукати, але про тих, кого пам’ятаємо хочемо згадати. Давиденко Алла Матвіївна - геніальна особистість, завідувала книгарнею  більше 10 років, була справжнім знавцем бібліотечної справи.

 Барабаш Володимир Володимирович - легендарна людина-енциклопедія, був відданий бібліотечній справі більше 30 років, працював завідуючим читальною залою. Савін Віктор Петрович -  великий знавцець краєзнавчих справ. Татомир Катерина Павлівна - бібліотечний феєрверк. Синкевич Вероніка-віртуоз бібліотечної справи. Цих людей, на жаль, уже немає з нами. Вічна їм пам’ять!

Без праці цих людей не було б сучасної бібліотеки, вони вклали вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи.

У різні роки  минулого сторіччя також в нашій книгарні працювали:Колібіденко Ганна Володимирівна - відданий працівник культури, пропрацювавши 5 років в нашій бібліотеці, далі продовжувала творчу працю у Будинку культури. Мельнікова Тетяна Василівна - наша преса на всі інтереси. Трудовий шлях розпочала у Цебриківській бібліотеці для дорослих, а зараз працює редактором в одній із газет Вінницької області.

Смірнова Тетяна Дмитрівна, Гонтаренко Ольга Миколаївна, Тріфонова Валентина Василівна, Крижанівська Наталя Петрівна, Маруняк Алла Павлівна -всі ці люди залишили по собі добрі спогади.

Бушовецька Ольга Дмитрівна - особливий клімат бібліотеки,закінчила Одеське культурно-освітнє училище. Працювала з 1979 по 1986 роки - завідуючою книгарні, а потім була бібліотекарем юнацької кафедри, зробила вагомий внесок у розвиток нашої справи. Наразі Ольга Дмитрівна на заслуженому відпочинку.

Чупа Ольга Йосипівна закінчила Одеське культурно-освітнє училище - господиня книжкових полиць. Перші кроки бібліотечної діяльності зробила у нашій бібліотеці у лютому 1986 року. Вела роботу абонементу. З 1991 року - працює завідуючою Цебриківською бібліотекою для дітей. Наші бібліотеки тісно співпрацюють.

 

 

Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024