Вівторок, 19.03.2024, 09:28
Вітаю Вас Гість | RSS

Великомихайлівська ЦБС

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Форма входу
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Історія ЦБС

              Великомихайлівська ЦБС

 

Бібліотечна система Великомихайлівського району організована в 1978 році. На той час в Великій Михайлівці вже функціонували дві книгозбірні для населення: бібліотека для дорослих і для дітей, які після централізації бібліотечної системи району стали ЦРБ (центральною бібліотекою для дорослих) та РДБ (районною дитячою бібліотекою). З часу заснування ЦБС і до сьогодні вони є головуючими бібліотеками системи, крім них ще 35 бібліотек – філій також ввійшли у ЦБС і мали статус – бібліотеки-філії (сільські бібліотеки). Статус центральних бібліотек району мають ЦРБ і РДБ.

З моменту організації ЦБС при ЦРБ розпочали роботу нові відділи:

-   відділ комплектування та обробки літератури;

- відділ організації та використання єдиного книжкового фонду;

-  методико-бібліографічний відділ.

У перші роки в ЦБС література надходила з обласного бібліотечного колектора. У кількості понад 40 тис. книг, а передплата періодичних видань проводилася за рахунок обласного управління культури і, в більшості, задовольняла потреби читачів, бо надходила до бібліотек системи немала кількість назв газет і журналів.

Діяльність бібліотек району мала свою особливість у ті часи і бібліотечне життя у Великомихайлівському районі було направлене на задоволення потреб користувачів, велика увага приділялася інформаційній роботі по обслуговуванню спеціалістів сільського господарства та працівників соціальної сфери. Були організовані пункти видачі літератури для більшості організацій району. Проводилися Дні спеціаліста на виробництві. Організовувалися масові заходи для змістовного проведення дозвілля населення.

З середини 90-х років у ЦБС скоротилося фінансування,  надходження літератури та періодичних видань знизилось у десятки разів. Також за ці часи закривалися в селах району бібліотеки і на даний час їх залишилося всього 20: ЦРБ, РДБ та 18 бібліотек-філій, а до цього у систему входило 39 бібліотек.

На сьогодні у районі 82 населених пункти. Не мають стаціонарних бібліотек – 65, бо в районі багато дрібних населених пунктів, хутірська система.

За загальною характеристикою бібліотек ЦБС  - переважна більшість знаходяться:

-         самостійні приміщення – 6 бібліотек;

-         у приміщеннях клубів – 11 бібліотек;

-         при сільських радах – 2 бібліотеки;

-         у приміщенні школи – 1 бібліотека.

Всі вони обслуговують більше 10 тис. читачів, а книговидача складає більше 200 тис. екземплярів книг, при відвідуванні більше, як 70 тис.

Кожного року відслідковується діяльність бібліотек системи за рейтинговою оцінкою, яка є кінцевим показником ефективної, результативної роботи бібліотечних закладів району.

З моменту організації ЦБС бібліотечні працівники завжди плекали позитивний образ організації.

За 35 років відбулося багато змін в колективі. Частина працівників зараз перебуває на заслуженому відпочинку. Деякі на жаль пішли з життя, але залишилися у пам’яті нашого колективу назавжди та сьогодення   Великомихайлівської ЦБС плекає оновлений склад працівників.

 

                                                                           

                                                       Сторінки сучасності ЦБС          

 

Взагалі у ЦБС працювали і працюють ентузіасти своєї справи, які професійно ставляться до бібліотечної роботи та інформаційно-популяризаторської просвітницької діяльності серед населення району.

За останні 6 років (з 2006 року) почав змінюватися склад колективу ЦРБ, РДБ, Великоплосківської бібліотеки, Мигаївської бібліотеки, ст. Мигаєвської бібліотеки, Гребеницької бібліотеки, Першотравневої бібліотеки, Петрівської бібліотеки. В зазначені бібліотеки прийшли молоді, потенційні спеціалісти, які на цей час проявляють себе, як відповідальні, творчі, завзяті працівники.

З 2009 року прослідковується у ЦБС значне піднесення у досягненнях.

Великомихайлівська ЦБС нагороджена дипломом обласного управління культури за кращу організацію і проведення обласного читацького марафону 2009 року та зайняла 1 місце за участь в обласному читацькому марафоні «Відчуй радість читання» у рамках проекту «Читаюча Одещина».

На успіх ЦБС спрацьовує і той факт, що за останні роки активізована участь бібліотек системи та читачів у різноманітних конкурсах районного, регіонального та державного значення і в 2009 році Великомихайлівська ЦБС нагороджена грамотою обласного управління культури та туризму Одеської обласної державної адміністрації за активну участь у Всеукраїнському та обласному конкурсах для юнацтва і молоді.

Найрезультативнішими досягненнями у ЦБС є:

                                         2009 рік

- перемога у першому етапі бібліотечного проекту «Читаюча Одещина» (регіональний рівень) – перше місце в області;

- перемога читача ЦРБ у Всеукраїнському конкурсі «Я – Патріот»; Балакан Олександр;

 -   перемога читачки ЦРБ у Всеукраїнському конкурсі-вікторині «Україна – Європейська держава» Волкова Лілія;

                                                  2010 рік

        - перемога у конкурсі проектів «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» Міжнародної програми «Бібліоміст»;

                                                 2011 рік

          - знакова подія в ЦБС – відкриття «Інтернет - центрів» у 4-х бібліотеках: ЦРБ, РДБ, Цебриківська бібліотека для дорослих, Великоплосківська;

                                           2012 рік

      - перемога двох бібліотек у конкурсі МФ «Відродження»: РДБ і Цебриківська бібліотека для дітей /бібліотеки отримали по 10 тисяч гривень для поповнення своїх фондів.

На ряду із зазначеними конкурсами бібліотеки ЦБС приймали участь і в інших різноманітних районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах.

          Активізовано у ЦБС і участь бібліотек району у соціологічних дослідженнях (регіонального та державного рівня).

Бібліотеки-системи також реалізовують свою діяльність за Всеукраїнськими та обласними проектами та програмами, які націлюють бібліотечну роботу на виконання основних завдань перед державою.

Масова робота в ЦБС є різнопланова та урізноманітнено новими формами і методами.  Бібліотечна діяльність бібліотек – філій, направлена на популяризаторську функцію та підвищення ролі книги у житті людини.

У Великомихайлівській ЦБС діють гуртки і клуби за інтересами. Гуртків – 15; клубів – 5 та, з 2005 року, запрацювала  літературна студія «Джерело слова» при ЦРБ.

Найкращий досвід щодо роботи клубів за інтересами  є у ЦРБ, Полєзненській бібліотеці-філії, Цебриківській бібліотеці для дорослих, бо вже багато років при бібліотеках діють  клуби за інтересами для читачів: «Юність», «Посиденьки», «Краєзнавець».

У цілому, на сучасному етапі, імідж ЦБС покращився. І можливості його формувати стали більшими. З 2012 року створені блоги «сучасних бібліотек» ЦБС, а з середини 2013 року створено сайт Великомихайлівської ЦБС.

На сучасному етапі бібліотеки системи, завдяки умінню та старанню працівників перетворилися на затишні «Території для спілкування і відпочинку населення району» та за останні роки бібліотеки системи трансформувалися в інформаційні центри громади  Великомихайлівського району. Нині бібліотеки ЦБС – це одні із провідних інформаційних. Культурно – просвітних  установ району. Області, країни. Бібліотеки – філії -  це осередки для цікавого спілкування та змістовного дозвілля.                                                                                                 Знакові події в  ЦБС                                                                                                                                                        2013 рік:

Великомихайлівська ЦБС                           -  35 р.                

Кіровська  сільська бібліотека – філія                          –  65 р.

Великоплосківська сільська бібліотека – філія           –  60 р.

Тростянецька  сільська бібліотека – філія                    –  60 р.

Петрівська сільська бібліотека – філія                          –   60 р.

Словяносербська  сільська бібліотека – філія             –  60 р.

                                                                   

Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024