Вівторок, 19.03.2024, 12:58
Вітаю Вас Гість | RSS

Великомихайлівська ЦБС

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Форма входу
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Великомихайлівська РДБ

ІСТОРІЯ

 ВЕЛИКОМИХАЙЛІВЬСКОЇ  РАЙОННОЇ ДИТЯЧОЇ БІБЛІОТЕКИ

 

Великомихайлівська                        Одеська область,        

    районна дитяча бібліотека             смт. Велика Михайлівна,       

                                                                          вул. Садова, 8а

                                                                           тел.: 2-12-28  

 

    Засновник бібліотеки: Міністерство  культури  УРСР  (масове відкриття

                                              районних дитячих бібліотек).

                                             /Сума фінансування на час створення бібліотеки

                                              ніде не значиться/.

 

        Дата  заснування                   -        1950 рік.                                         

                                             (Зі спогадів ветерана бібліотечної справи,

                                    першої завідуючої бібліотеки  Каук Ганни Сергіївни).

 

          Перший запис в інвентарній книзі  зроблений  21.07.1950р.,  до кінця 1950 р.   

                                     в бібліотеці зберігалося 156 екземплярів книг, серед яких,                 

                                     були книги багатьох письменників різних країн, і на

                                     превеликий жаль,було зовсім мало книг наших українських

                                     письменників.

                                   Плинув час, бібліотека поповнювалася літературою,

                             і через 10 років її книжковий фонд вже становив  біля

                            16 тисяч екземплярів.

                                  Минали роки, збагачувалася своїми фондами бібліотека,

                             зростала кількість читачів, змінювалися завідуючі бібліо-

                             текою, серед яких були професіонали бібліотечної справи:

                            Завойська Лідія Семенівна, Вержбицька Клара Леонідівна,

                            Вакарова Ніна Миколаївна, Іванова (Гаверська) Людмила    

                           Федорівна,  Терзман  Валентина  Іванівна, Бабінчук

                            Людмила Миколаївна, Солянік Ольга Петрівна.   

                                    

4. Площа бібліотеки -12 м ²   Ця невеличка кімната знаходилася при

   (На час створення)        будинку культури, будівництво якого  було розпочате

                                           в 1935 році і тривало декілька років.

1956 рік - 60 м ² .              З 1956 року отримано додаткову кімнату, яка й змінила

                                           площу бібліотеки на 60 м ² .  

     1989 рік - 100 м ² .            В 1989 році  бібліотеку було переведено в приміщення

                                           Ощадкаси(сьогодні це приміщення РВЗАГСу), де   

                                           бібліотека мала своїх власних  100 м ².

                                           Це було найкраще і найзручніше приміщення за всі

                                           роки функціонування бібліотеки.                                        

            З 1998 року по теперішній час бібліотека знаходиться в приміщенні старої школи, яка стала прибудовою (ліва частина) до центральної частини будинку (теперішня музична школа), збудованого  після 1823 року.

Архівні папери, які зберігаються в державному архіві Херсонської області за 1796 рік підтверджують купівлю біля річки Кучурган 18 тисяч десятин землі колишнім поручиком Іваном Гросулом – Толстим.

Тоді в його сім’ї підростало  троє  синів: Лев, Іван та Михайло. Час примушував їх  ставати на самостійний шлях і робити свій вибір у житті. Батько вирішив, що прийшла пора, і в 1823 році наділив їх землею. Землі вистачало всім. І почали сини будуватися на лівому березі  річки Кучурган. 

Центральна частина нашого приміщення, де ми і знаходимося, була збудована для сина Івана. Біля  нашої будівлі ще й досі ростуть живі свідки цих часів: стара софора і хвойні дерева. Зберігся панський льох, криниця та напівзруйнований басейн.

Площа теперішнього приміщення  бібліотеки:

      5. Загальна площа             - 144 м ²                                           6. Заг. пл. під книги   - 88  м ²                                                  

 7. Пл. для обслуг.  читачів  -  56 м ²                                        8. Місць у ч./з               - 25 м ²              

                      На сьогоднішній день бібліотека має газове опалення, просторі та привітні кімнати, в яких своїми силами в 2008 році був зроблений основний поточний ремонт працівниками дитячої та  центральної  бібліотеки.

       Дитяча бібліотека гарно оформлена і представлена для користувачів як «Читай - місто». В приміщенні знаходяться такі відділи: відділ обслуговування  1-4 класів, відділ обслуговування 5-9 класів, відділ комплектування, методичний відділ.

Бібліотека має зручне розташування: поряд музична школа, Великомихайлівській НВК „Загальноосвітня І-ІІІ ступенів – гімназія”, будинок дитячої та юнацької творчості. Проводячи масові заходи, ми завжди маємо надійних партнерів.    

При бібліотеці  вже не один рік  працює  „Школа ввічливості ” для читачів 1- 4 класів (з 2003р.),  клуб „Подвиг” для учнів 6 – 7 класів (з 1990р.) Завідуючою РДБ працювала  Солянік Ольга Петрівна (з 07.03.2006 року до 2011 року).  

У відділі 1-4класів працює бібліотекар  Неверська Вікторія Валентинівна, яка добре ставиться до роботи, організовує і проводить виховні години, конкурси, вікторини, свята.  Для читачів 1- 4 класів організовується велика кількість  культурно-просвітницьких заходів, направлених на  активну популяризацію книги і читання: «Країна дитинства Грицька Бойка» - літературний турнір, «Твоя, Кобзарю, слава не вмре, не поляже» - урок виховання, «Козацька слава» -  музейний урок до Дня українського козацтва.     

При відділі вже 10 років працює  гурток за інтересами «Школа ввічливості». День народження гуртка і перший ювілей відсвяткували члени гуртка 19 жовтня 2013 року. 

 У відділі 5-9  працює бібліотекар – Пинтя Валентина Григорівна, яка постійно урізноманітнює масову роботу, проводить змістовні, цікаві заходи. При відділі працює клуб «Подвиг» за патріотичним напрямком роботи та «Профінформ клуб», який діє у рамках творчого проекту РДБ «Наші мрії - в дію».  Масові заходи проводяться у великій кількості: «Афганістан далекий і чужий, у кожній пам’яті живий» - зустріч з воїном – афганцем, «Поезія – музика серця» ( до Всесвітнього дня поезії), «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає» - Тиждень дитячого та юнацького читання,  «Увінчаний лаврами –  лауреат Національної премії ім.. Т.Г.Шевченка»   (до 90 річчя з д.н. В.В. Канівця) – виставка – діалог,  «Великий італійський композитор Д. Ф. Верді» ( до 200 річниці з д. н.), «Цікавий світ професій» - бесіда – діалог.  

          Оформлення  у районній дитячій бібліотеці  завжди естетичне, і актуальне. Гарно оформлені стенди: «Подорож у країну ввічливості та доброти», «Етикет гарна  манера поведінки», бібліотечні плакати, тематичні книжкові виставки: «Геніальні майстри літературного слова», «Ви перемогли – ми пам’ятаємо», «Т.Г.Шевченко – геній українського народу», «Виховання без покарань» та ін..

      У 2010 році дитяча бібліотека відсвяткувала свій 60- річний ювілей. Солянік Ольга Петрівна організувала ювілейне свято у колі друзів, партнерів, активних  та найкращих читачів бібліотеки, переможців різноманітних конкурсів та колег.

  РДБ бере  активну участь у різноманітних конкурсах та соціологічних дослідженнях. У 2010 році колектив бібліотеки брав участь та одержав перемогу у конкурсі «Організації нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» і отримав чотири комп’ютери з доступом до мережі Інтернет. З  жовтня 2011 року при відділі 5-9 класів запрацював «Інтернет -центр».   В кінці 2011 року, взяли участь та одержали перемогу  у конкурсі «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація їх культурно-просвітницької роботи з дітьми та молоддю» антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження», в результаті - отримали нову літературу на  суму 10 тис.  гривень.

У 2013 році  бібліотека  стала активною учасницею у  конкурсі «Маркетинг і реклама у бібліотеках», «Бібліокінофест» у рамках програми «Бібліоміст».   У Всеукраїнському конкурсі бук трейлерів «Оживають герої на екрані у рекламі».  У обласному огляді-конкурсі «Спільна  краєзнавча діяльність бібліотек, клубних закладів, краєзнавчих музеїв області, як шлях патріотичного виховання».  

    У 2013 році проводилися  соціологічні дослідження: «Бібліотека та читач у віртуальному просторі. Місце зустрічі бібліотека» - для юнацтва                      /державного значення/ та «Толерантність в молодіжному середовищі: бібліотечний аспект». У 2014 році  у Всеукраїнському соц. дослідженні  «Яку книгу шукає в Інтернеті молодий користувач? Як дізнатися про це бібліотекарю?». У рамках дослідження відбулося анкетування  користувачів «Інтернет центру РДБ».

Також  наші читачі активні учасники  різноманітних конкурсів. Вже стало традицією щорічна участь у Всеукраїнському конкурсі «Кращий читач року» ( у березні місяці). 

У 2011 році  брав участь у Всеукраїнському  конкурсі світлин  «В об’єктиві – я і книга» учень 4 класу Великомихайлівського НВК - Крицький Віталій і посів ІІІ місце у ІІ турі. В обласному конкурсі «Бібліотека моєї мрії» в номінації «Кращі творчі роботи»  брала участь Муравйова  Ірина  учениця 8 класу Великомихайлівської ЗОШ № 2  і посіла ІІІ місце в області.

За підсумками обласного огляду-конкурсу 2013 року ,,Спільна діяльність бібліотек, клубних закладів і краєзнавчих музеїв області як шлях патріотичного виховання” спеціальним Дипломом "За популяризацію краєзнавчих знань серед дітей та молоді" нагороджено Великомихайлівську районну бібліотеку для дітей.

У 2014 році РДБ брала участь у обласному огляді-конкурсі «Спільна пошукова і популяризаторська діяльність бібліотек, клубних закладів і краєзнавчих музеїв області до 70-річчя визволення Одеської області від фашистських загарбників під девізом «Кроки визволення – кроки до Великої Перемоги».

  Колективом РДБ приділяється велика увага  рекламі бібліотеки: роздруковуються  рекламні проспекти, інформаційні закладки за різною тематикою та розповсюджуються на різноманітних заходах. З 2012 року створено блог «Великомихайлівська районна дитяча бібліотека» і ведеться  робота з блогом.  На блозі РДБ та сайті Великомихайлівської ЦБС активно висвітлюється бібліотечна діяльність. Бібліотекарі гідно представляють свою роботу у Всесвітній мережі Інтернет, використовуючи сайти: Facebook.com, Youtube/com, Odnoklassniki.ru. 

        У  РДБ  ведеться творча, різноманітна та різнопланова робота  у тісній співпраці з організаціями селища, партнерами, творчими людьми.

     РДБ бере активну участь у проведенні заходів у селищі  до Дня захисту дітей. За останні роки колектив  районної дитячої бібліотека демонструє  гарний досвід роботи з реалізації бібліотечної діяльності за творчими проектами і програмами.  У 2012 році відбулося заняття  ШПД   «Золотий місток РДБ» за темою «Читання – важлива складова інформаційної культури особистості»  (27 вересня).   У 2014 році, 25 вересня колективами  ЦРБ і РДБ були організовані заняття у ШПД «Формування інформаційної культури в читачів – важливий аспект бібліотечної роботи» («Золотий місток ЦРБ та РДБ»).  На заняттях ШПД  свій досвід роботи  презентували колективи районної дитячої та центральної районної бібліотек.

Теперішній колектив бібліотеки

    Завідуюча дитячою районною бібліотекою, заступник  директора  по роботі з дітьми -  Крицька Світлана Олександрівна,  освіта –   вища( працює з 2011року).                                                                                                              

Бібліотекар відділу 1-4 класів - Неверська Вікторія Валентинівна, освіта - базова вища (працює з 2004року).  Бібліотекар відділу 5-9 класів - Пинтя Валентина Григорівна, освіта  базова вища (працює з 2006року).                                                 

 Статистичні дані

    У районній дитячій бібліотеці обслуговуються 1152 користувача (за ЄРК – близько 800 читачів), книговидача  за рік складає більше 25000 екземплярів, а показник відвідування складає більше 15000; у тому числі кількість звернень на веб-сайт бібліотеки – близько 2000).  На 1.01.2014 року бібліотека має такий книжковий фонд: 23483 екземплярів (книг, брошур і журналів) на суму -  82524 грн.  25 копійок. Книг записаних до інвентарної книги - 18864 шт.(брошур - 3446 шт., журналів - 1173  шт.)  Із них: суспільно-політичної - 2651 шт., природничої  - 1170 шт., технічної  - 631 шт., сільськогосподарської - 134 шт., мистецтво і спорт - 1301 шт., художньої літератури -10226 шт., літератури для дошкільнят - 5130 шт., іншої -  2240 шт. На українській мові -13916 шт., на російській мові - 9564 шт.                 

Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024