Вівторок, 19.03.2024, 06:58
Вітаю Вас Гість | RSS

Великомихайлівська ЦБС

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Форма входу
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Історія районної газети

19 лютого 1932 року вийшов перший номер Гросулівської районної газети «Більшовик». За 70 років нашу газету творило не одне покоління  журналістів, поліграфістів, позаштатних авторів. Може тоді вони й поступались у професіоналізмі, майстерності нинішнім мас-медіа, але, безсумнівно, ті люди були сміливими, безкомпромісними, відданими своїй справі. Про це свідчить хоча б те, що в період Великої Вітчизняної війни районна виходила до останнього дня перед окупацією і знову відновила свою роботу зразу після звільнення від поневолення.

Як відомо з історії районки, її редакторами у різні роки були Іван Матвійович Макшаков, Семен Анатолійович Ткаліч, Олександра Василівна Кошова, Андрій Анатолійович Хомич. Газета переживала тоді великі труднощі, хоча була форматом вдвічі меншою від нинішньої, складалася вручну при гасових лампах, машини приводилися в дію ручними приводами. Не менше було і творчим працівникам редакції. У кожному селі було по колгоспу, а у великих по 2 і 3. Добиралися до господарств на підводах і пішки. Тож термінові матеріали писалися вночі, бо вранці знову в дорогу. Вони старалися бути учасниками всіх подій, якими жили селяни, їхніми надійними помічниками і порадниками. У такій взаємності і зародився робсількорівський рух.

Уже в 1953 – 1954 роках було замінено назву газети на «Прапор Леніна» - виходила на 4-х полосах, редагував її Л.І.Тимчишин. Після зєднання і розєднання районів у 1964 році газета вийшла під заголовком «Ленінець» з тим же редактором. На початку 70-х редагував газету П.Ф.Озарінський.

 Характерною рисою того часу було те, що збудували нове приміщення редакції, підібрався фаховий штат. Зріс авторитет газети, а відтак і передплата – майже до 9000 екземплярів.

А з 1979 і по 2001 рік редагував видання до виходу на пенсію А.П.Іванін.

   У перебудовчий період початку 90-х газета змінила назву на «Єдність», засновником якої стала районна рада і колектив редакції.    І мабуть, свою назву виправдовує.

Нині мають офсетний друк. У тісній співпраці з працівниками друкарні – Л.В.Петрик, Н.В.Рудовою, Я.Ю.Журбою-  народжується кожний номер.

Старше покоління журналістів, хто віддав роботі в редакції 30 і більше років, з вдячністю згадують своїх перших вчителів – зав. відділом листів, відповідального секретаря, заступника редактора Людмилу Дмитрівну Єфімовську, зав. сільгоспвідділом, «ходячу енциклопедію» Якова Семеновича Столяра, подружжя Озарінських – Петра Федоровича і Юлію Степанівну, зав. сільгоспвідділом, а згодом заступника редактора Михайла Абрамовича Медведя, редактора місцевого радіомовлення Валентину Василівну Гамар. Можливо, в ті часи працівники редакції дещо поступалися нинішнім мас-медійцям в демократичності, вільності думок та висловлювань, але, без сумніву, в рамках тодішніх вимог були професіоналами, патріотами своєї справи. Чому і вчили своїх молодших колег – С.С.Нікул-Кобзаренко, Н.І.Тофель, Б.М.Привалова, В.Ю.Нікула.

У всі часи, разом з штатними працівниками газети, творили її й позаштатні кореспонденти. Приємно, що дана традиція зберігається  донині.    Постійними дописувачами районної газети є: А.В.Колібіденко, Є.В.Воронцова, Н.М.Васильєва, В.Г.Бахнєв, Л.Б.Райковська, Л.М.Чабан, Н.В.Миськова, Л.М.Швидка, Г.В.Волкова, О.А.Руснак, А.О.Горчев, Р.Д.Штовбанько, Т.М.Франко, О.В.Бойченко, Л.Храмова, В.М.Скавронік, Л.М.Виниченко, В.О.Зарічук, М.І.Кондрат, Т.В.Аросланова та багато інших вірних друзів  районної газети «Єдність».

Особливого характеру, значимості додають районці публікації нашого колеги, ветерана журналістики, письменника-краєзнавця Віталія Федоровича Первухіна.

Сьогодні колектив редакції, це редактор О.І.Толмачевський, заступник редактора С.Й.Смолінська, відповідальний секретар О.О.Толмачевський, завідувачі відділів М.М.Зубко і Н.О.Лисюк, коректор І.К.Літінська, бухгалтер О.Й.Черман, техпрацівник Н.М.Журба. Творчі працівники – члени Національної спілки журналістів України, мають вищу освіту.

У цьому складі  дещо легше працюється професіоналам -  в умовах свободи слова, розвитку демократії. Але й відповідальніше. Домінантами в їхній діяльності є об’єктивність, актуальність, неупередженість. А людина з її проблемами й досягненнями, утвердження принципів справедливості і рівності, економічні й соціальні питання, проблеми освіти, культури й охорони здоров’я – пріоритети, якими керувалися наші попередники і нині мають за основу своєї творчості – колектив районної газети «Єдність», задля розквіту і добробуту, кращого життя наших земляків.

 

/ матеріал взято з  районної газети «Єдність»: №13, 16. 02.2002р. та  №13, 18. 02. 2012р. «Погляд через роки» О.Толмачевський/

    

Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024