Вівторок, 19.03.2024, 07:57
Вітаю Вас Гість | RSS

Великомихайлівська ЦБС

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Форма входу
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Кіровська бібліотека

Історія Кіровської бібліотеки-філії

 

 Мабуть кожна людина в світі вважає, що її місто, або село, де вона народилась, є найкращим куточком на землі. Та це й зрозуміло. Адже це місце неповторне і найгарніше.

 Кожна людина має знати історію своєї  родини, історію місця, де вона народилася, історію своєї Батьківщини.

   Сторінки історії Кіровської сільської бібліотеки.

    Історія села завжди тісно пов’язана з історією бібліотеки. У 1948 році вперше в історії села було відкрито бібліотеку, яка знаходилась в приміщенні сільської ради. Це була маленька тісна кімната. Меблів не було, лише один саморобний стелаж для книг та столик для працівника бібліотеки. Очолила бібліотеку Куліковська Марія Павлівна.

   Минали роки, цікавість людей до книги зростала, тому протягом всіх років  формувався книжковий фонд для читачів бібліотеки. Від моменту заснування книжковий фонд поповнювався різноманітною літературою  та  кількісно  зростав.

              З 1960 року в бібліотеці починає працювати Федчук Надія Миколаївна, яка мала фахову освіту, і стаж її роботи складав 32 роки. За цей період діяльність сільської бібліотеки була направлена на  активну просвітницьку роботу  серед населення, проводились цікаві бібліотечні заходи.  Бібліотеку часто відвідували користувачі, вони були  до самого закінчення робочого часу. Адже всім було цікаво послухати  різні лекції, обговорити прочитану книгу або фейлетон з газети.

Ідеологія тих часів (1950-1960-х років) і наступних періодів вимагала пропаганди партії та обговорення у суспільстві напрямків  дій  щодо курсу розвитку держави, її місця у світовій політиці, розвитку економіки. Тож відповідальність бібліотечних працівників була високою.

               Кіровчани пам’ятають Федчук Н.М.  як уважну і вимогливу працівницю, на роботі у неї завжди було затишно і охайно, а заходи - цікавими.

З 1971 року перегорнуто гідну сторінку в історії бібліотеки, бо на честь 100-річчя з дня народження В.І. Леніна в селі Кірове був побудований двоповерховий будинок культури, і голова колгоспу Федчук Іван Антонович виділив три просторі кімнати на другому поверсі для бібліотеки: дві кімнати під дитячий відділ  і одну залу для дорослих читачів.

 У 1975 році в бібліотеці починає працювати  бібліотекарем Гончаренко Катерина Михайлівна, яка наполегливо продовжувала налагоджену роботу разом з Надією Миколаївною. Це і виїзди на тваринницькі ферми, польові стани, зерновий тік, механізовані бригади з різноманітними популяризаторськими заходами.

 У 1977  році на місце  бібліотекаря приходить працювати  Рапач Людмила Михайлівна з освітою бібліотекаря.

У 1992 році завідуюча бібліотеки Федчук Н.М. іде на заслужений відпочинок, і на її місце  прийшла Громова Раїса Пилипівна, яка закінчила одеське культурно-просвітницьке училище.

Книжковий фонд бібліотеки на той час становить 17739 екземплярів. Читачів бібліотеки разом з читацьким залом становить 1000 одиниць.

У 1995 році після скорочення штатів в бібліотеці залишається працювати один бібліотекар - Громова Раїса Пилипівна. За період її роботи бібліотека змінювала своє обличчя, своїх читачів, адже за 23 роки в селі відбулося багато змін.

В селі зменшилась за ці роки кількість населення, менше стало молоді, дітей. Бібліотеку тепер відвідує 500 читачів, із них 90 дітей. Книжковий фонд бібліотеки налічує 14948 книг, але книги переважно застарілого змісту, бібліотека зовсім мало поповнюється новими книгами.

В бібліотеці вже кілька років проходить акція «Подаруй бібліотеці книгу». Читачі, які мають можливість виділити кошти, із задоволенням поповнюють фонд новою літературою.   

Ідуть роки, змінюються часи…Та джерело мудрості села не міліє. Ідуть люди до бібліотеки, щоб напитися з цього джерела.

 В бібліотеці діє куточок з краєзнавства «Оберіг кожної оселі», в якому представлено старі речі домашнього вжитку, матеріали про свій рідний край, розгорнуті книжкові виставки: «Таланти наших земляків», «Вони прославляли наше село».

З 2003 року при бібліотеці працюють два гуртка: «Умілі руки» та «Пролісок». Бібліотека тісно співпрацює зі школою. Завжди з допомогою педагогічного колективу проводяться різноманітні заходи для жителів села. Це і Купальські зорі, Різдвяні свята, День Незалежності та багато інших.  

Для тих, хто бажає знати, читати, розуміти, пізнавати двері бібліотеки завжди гостинно відчинені.

Багато сторінок нашої бібліотеки вже в минулому. Та час іде, життя продовжується. Ще не одна сторінка добрих справ  впишеться в історію нашої бібліотеки.

   

Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024