Вівторок, 23.04.2024, 23:05
Вітаю Вас Гість | RSS

Великомихайлівська ЦБС

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Форма входу
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Музеї

Великомихайлівський  районний історико-краєзнавчий музей 

(вул..Леніна , 121 смт.Велика Михайлівка Одеської області) був створений на громадських засадах у 1972-ому  році  як музей історії народного театру. З часом збільшувалась кількість експонатів, розширялись експозиції.

У 1978-ому році музей було перепрофільовано. Він став районним історико-краєзнавчим. Його експозиції висвітлювали історичні події, свідчили про давнє заселення території району, рештки кісток тварин із первісних стоянок, фрагменти посуду та знарядь праці.

Цікавими є експонати про земельні відносини в дореволюційний час. В музеї зберігаються давні книги, художня література, знаряддя праці,  зброя різних часів, тощо.


Великомихайлівська шкільна етнографічна кімната

заснована у 2007–ому році за ініціативи учителя початкової школи Ровенко Лариси Павлівни та за підтримки адміністрації школи, яка виділила приміщення для розміщення музейної  кімнати та провела необхідні ремонтні роботи. В експозиції музейної кімнати -  ужиткові речі кінця IX-го початку XX-го століття, світлини волосної управи Гроссулового, вишиванки народних майстринь селища, тощо,  облаштовано інтер'єр селянської оселі, є достатньо меблів для проведення музейних заходів. Відповідільна за роботу музейної кімнати – Вчитель початкової школи   -  Ровенко Лариса Павлівна, проводить  цікаві народознавчі заходи.

       Недоліком у роботі музейної кімнати є відсутність документації, за якої  можна було б її зареєструвати. Відповідальна за роботу  не веде інвентарної книги та книги обліку екскурсій, тому дані про кількість експонатів та екскурсій приблизні.

      Протягом 2011-го року на базі музейної кімнати  було проведено:

-         Екскурсії до Великодніх свят (квітень);

-         Свято української хустки;

-         Виставка писанок


Самодіяльний музей хору імені Г.Верьовки 

Заснований у 2005-ому році подружжям Первухіних. Експозиція музею розповідає про творчий шлях відомого колективу. Музей розташований в окремому приміщенні та оснащений  відео-аудіо технікою.

Первухін В.Ф.  проводить активну громадську роботу, видає книги по історії  Великомихайлівського району. Останнім часом він працює над  матеріалом про Гросулівський  «голокост» - закатованих євреїв у селі Богуславка.

Приміщення не опалюється, тому екскурсії проводять переважно в теплий період року.  


Мигаївська шкільна історична кімната

Заснована у 2005-ому році. В основі експозицій Кімнати -  інформація про історію Мигаївської Комуни, яка була першим колективним господарством в межах колишнього СРСР. В музеї зберігаються світлини учасників Комуни та її буднів. Окрема експозиція розповідає про воєнні дії на території селища. Відповідальна за роботу історичної Кімнати –  учитель історії в місцевій школі Меркулова Людмила Костянтинівна.

Недоліком діяльності  є те, що  експонати  розміщені в класній кімнаті, де проводяться уроки. Документація про облік діяльності -відсутня.


Великокомарівський шкільний етнографічний музей

Був створений у 2007-ому році. Експонатами музею стали декоративно-ужиткові речі мешканців села. Для розміщення музею дирекція школи виділила пристосоване приміщення, в якому було зроблено ремонт. У зв'язку  з скороченням класів, під музей було виділено два кабінети та частина рекреації. Документація в музеї ведеться систематично, проводяться екскурсії, музейні уроки. У 2008-ому році музей було зареєстровано ( від 12.08.08р. за номером 16-122). Завідує музеєм вчитель школи Ткаченко Світлана Борисівна.

Музей постійно поновлюється  новими експонатами.


Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024