Вівторок, 19.03.2024, 12:35
Вітаю Вас Гість | RSS

Великомихайлівська ЦБС

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Форма входу
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Програми і проекти

Програма розвитку бібліотек Великомихайлівської

централізованої бібліотечної системи  в рамках  цільового проекту ЦБС

«Вчимося пр@цювати по новому, розвив@ючись разом з гром@дами” на 2017- 2018 роки

22.11.2016                                                                                          №421/А-2016

 

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ  БІБЛІОТЕК  ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКОЇ  ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ  БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ

на 2017-2017 роки

І.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ:  Програма  розвитку бібліотек – філій ЦБС у Великомихайлівському  районі розроблена  з метою  вдосконалення  реалізації державної політики у сфері культури, збереження та розвитку культурного потенціалу району щодо осучаснення  сільських бібліотек  Великомихайлівського р-ну, використання інноваційних технологій в діяльності бібліотек – філій  ЦБС,  покращення технічного оснащення сільських бібліотек, розширення переліку якісних бібліотечних послуг, надання якісно нових  інформаційних послуг  у сільській місцевості та безкоштовного доступу до світових інформаційних ресурсів через Інтернет, надання загального доступу  користувачів до необхідної  інформації  для ефективного розвитку освітніх, інтелектуальних, творчих можливостей  різновікових категорій населення.

            Нормативно - правову базу, на основі якої розроблено Програму, складають:

– Конституція України, Закони України «Про культуру», «Про бібліотеки і бібліотечну справу», Постанова Верховної Ради України «Про деякі невідкладні заходи щодо підтримки закладів культури в період економічної кризи», Указ Президента України від 22 березня 2000 року № 490/2000 «Про невідкладні заходи щодо розвитку бібліотек України», Державної цільової національно-культурної програми створення єдиної інформаційної бібліотечної системи «Бібліотека - ХХІ», постанова Кабінету Міністрів «Про мінімальні соціальні нормативи забезпечення  населення публічними бібліотеками в Україні, «Стратегія розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року» /згідно розпорядження КМУ № 219-р від 23.03.16 року/  та схвалена Президією УБА «Концепція якісних змін бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України» (до 2025 року), розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2016 року № 573-р «Про затвердження плану заходів на 2016-2017 роки з реалізації Стратегії подолання бідності»,  наказ Управління культури національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації №216 від 06.10.2016 року «Про організаційні заходи щодо реалізації плану заходів на 2016 – 2017 роки з реалізації Стратегії подолання бідності», Програма розвитку культури  у Великомихайлівському районі  на 2016-2019 роки.

        Прийняття «Програми  розвитку  бібліотек  Великомихайлівської  центральної бібліотечної системи  на 2017-2018рр.»  надасть можливість органам місцевого самоврядування здійснити заходи щодо розвитку бібліотек, покращення їх матеріально-технічної та інформаційної бази, збільшити внесок бібліотечних закладів у розвиток культури, освіти, науки, економіки у регіоні.

          

II. АНАЛІЗ  РОЗВИТКУ  БІБЛІОТЕЧНИХ  ЗАКЛАДІВ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМ, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКИХ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА

 

Станом на 01.01.2016 року  бібліотечне  обслуговування населення району здійснювали 20 бібліотек – філій  Великомихайлівської  ЦБС. Районні бібліотеки ЦБС – Великомихайлівська центральна районна бібліотека, Великомихайлівська районна дитяча бібліотека та 18 бібліотек – філій.  В рамках децентралізації 5  бібліотек – філій  центральної бібліотечної системи    були передані, як об’єкти  у власність Великомихайлівської селищної ради об’єднаної територіальної громади з лютого 2016 року, і на сьогодні,  проходять процес оптимізації. Це такі бібліотеки: Великокомарівська б/ф, Гребениківська б/ф, Новопетрівська б/ф, Полезненська б/ф, Стоянівська б/ф.  З листопада 2016  року 15 бібліотек – філій системи є  у власності  Великомихайлівської районної ради.

У зв’язку з особливостями територіально-адміністративного устрою району дана  мережа бібліотечних закладів є оптимальною і при умові повноцінного функціонування спроможна забезпечити потреби населення району  у бібліотечному обслуговуванні.

В умовах політичних та економічних реформ першочерговим завданням бібліотек є діяльність, спрямована на збереження і розвиток культурної інфраструктури Великомихайлівського району, подолання негативних явищ та закріплення позитивних тенденцій у культурній сфері. За останній час було зроблено низку важливих кроків у справі формування системи організації культурного життя населення району, визначено основні пріоритети функціонування галузі.  Водночас ці процеси  не набули необхідного динамізму.    

Брак коштів та недостатньо відпрацьовані механізми позабюджетних надходжень негативно позначаються на діяльності бібліотечних закладів Великомихайлівського району, гальмують процес  прискорення перетворень  у  бібліотеках  Великомихайлівської ЦБС, їх розвитку та інтеграції у світовий  інформаційний простір,  який визначає якісний рівень бібліотечного обслуговування населення. Негативними наслідками недофінансування є: відсутність стабільної системи фінансування бібліотек у обсягах, достатніх для ефективної діяльності і розвитку, невідповідність існуючої бібліотечної мережі сучасним потребам суспільства, місцевих громад та окремих громадян,  незадовільний стан матеріально-технічної бази бібліотек: більшість приміщень, обладнання та техніки не відповідає сучасним вимогам обслуговування користувачів і збереження бібліотечних фондів, низький рівень модернізації приміщень та їх дизайну, незадовільний рівень доступності приміщень бібліотек для людей з обмеженими фізичними можливостями, режим роботи не завжди відповідає очікуванням і зручностям користувачів, особливо тих, хто працює (переважно до 17:00), тому, що існує в бібліотечних закладах проблема економії коштів на освітлення та опалення, невідповідність формування бібліотечних колекцій, організації доступу до них сучасним потребам користувачів та вимогам суспільства, зокрема відсутність повноцінного комплектування новими творами друку, електронними ресурсами, обмеження /відсутність/ планомірного бюджетного фінансування  на комплектування фондів та інформаційних ресурсів, у т. ч. передплати періодичних видань, придбання книг, зниження актуальності фондів та зменшення їх поповнення, невідповідність якісного та видового складу бібліотечних фондів потребам користувачів, обмеженість  доступу до легальних електронних бібліотек, повнотекстових баз даних правового характеру, періодичних видань.  Гостра нестача комп’ютерної техніки  у  15 бібліотеках – філіях.  Старіння комп’ютерної техніки в умовах відсутності фінансування її оновлення. Відсутність ліцензійного програмного забезпечення, низький рівень підключення бібліотек до Інтернету (20% від загальної кількості  бібліотек  підключені до Інтернету. Лише  у 4 – ох бібліотеках Великомихайлівського р-ну  надають послуги  доступу до Інтернету користувачам:  У центральній районній бібліотеці – 5 комп’ютерів; районна дитяча бібліотека – 4 комп’ютера; Великоплосківській  б/ф  -  3 комп’ютера; Цебриківській б/ф – 3 комп’ютера) та мобільний трафік  (швидкість Інтернету) за п’ять років не змінювався.

 

III. МЕТА ТА ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

 

Програма  розвитку  бібліотек  Великомихайлівської  центральної бібліотечної системи  у Великомихайлівському районі розрахована на 2017 - 2018 роки, визначає стратегію та практичні заходи щодо розв’язання основних проблем функціонування та розвитку бібліотечних закладів  у районі.

 

Метою програми є:    створення сучасної матеріально-технічної бази та інформаційно-технологічної  інфраструктури бібліотек відповідно до міжнародних стандартів для надання якісних бібліотечно-інформаційних послуг  і універсального доступу до інформації  та прискорення перетворень  у  бібліотеках  Великомихайлівської  ЦБС, їх розвитку та інтеграції  у світовий  інформаційний простір.                                                                                                                                                    

Завданням програми є:

Проводити  активну подальшу роботу щодо  покращення  якісної, ефективної діяльності бібліотек – філій  шляхом:

1.Вирішення нагальних питань щодо оновлення матеріально –  технічної бази і інформаційно-технологічної  інфраструктури  бібліотек системи;

2.Підвищення комфортності обслуговування і розвиток інфраструктури бібліотечних філій.

3.Забезпечення доступу читачів до світових інформаційних  ресурсів.

4.Забезпечення складу фонду вимогам читачів та збереження  фонду, як  національного надбання країни.

5.Підвищення професійної компетенції бібліотекарів від  цього залежить результативна  бібліотечна діяльність.

6.Висвітлення у оперативному режимі діяльності публічних бібліотек про  політичні, культурні, суспільні події.

7.Активізація  національно-патріотичної діяльності  кожної  бібліотеки.

8.Першочергове завдання публічних книгозбірень – це популяризація літератури, що  сприяє прищепленню почуття патріотизму, причетності до історичної долі України, висвітлює події, котрі відбуваються на сході країни.

9.Головне завдання колективу - це зробити  все можливе, щоб  сучасна   бібліотека розвивалася разом із громадою.

10.Перспективне завдання,  у  подальшій роботі,  вбачати  формування нової, модернізованої  моделі   «Бібліотек@ - Користув@ч – Інформ@ційний простір», яка, в реаліях сьогодення, буде діяти під девізом  «Бібліотека сучасна, креативна, твоя».

 

ІV. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ

 

           Основним джерелом фінансування Програми є бюджетні кошти, передбачені для цієї мети. Фінансування Програми може здійснюватись з інших джерел, не  заборонених законодавством.

Фінансування заходів, визначених Програмою, здійснювати за рахунок коштів районного  бюджету на відповідний рік та інших джерел фінансування не заборонених чинним законодавством.

  Протягом  дії  Програми розвитку бібліотек Великомихайлівської   централізованої бібліотечної системи  в рамках  цільового проекту централізованої бібліотечної системи  планується використати за 2017 – 2018 роки  всього 438 тис. 600 грн. З них  288  тис. 600 грн. з  районного бюджету для  осучаснення  сільських бібліотек  Великомихайлівської  централізованої бібліотечної системи    та 50 тис. грн. на поповнення бібліотечних фондів  ( для передплати  періодичних видань і придбання примірників книг (нової літератури)  на п'ятнадцять  бібліотек району. Також планується використати  100 тис. грн. за  рахунок  Благодійного фонду (Вільна освіта) для відкриття центру колективної самоосвіти для дітей, молоді та дорослих (СОУП) у Великомихайлівській центральної районної бібліотеки.

 

V. ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

 Виконання Програми дасть змогу:

- організувати стабільну систему основного фінансування, що забезпечує якісне формування бібліотечних фондів та обслуговування користувачів;

- розпочати  позитивні зрушення у сфері  розвитку бібліотечної діяльності у  Великомихайлівському  районі.  Проведені заходи дозволять активізувати бібліотечне життя, налагодити діалог між органами влади та встановити   принципово нові стосунки  з органами влади і управління  з   метою  реалізації державних та регіональних Програм, Стратегій та проектів;

- створити на базі сільських бібліотек центри інформації для розв’язання соціально значущих проблем найбільш вразливих категорій громадян   (доступ до Інтернету, безоплатні друковані видання, семінари та навчання тощо);

-  провести  комп’ютеризацію сільських бібліотечних закладів та підключення до Інтернету;

-  розширити перелік якісно - нових бібліотечних послуг та впровадити сучасні дистанційні форми обслуговування користувачів, а також розвиток мобільних форм  бібліотечного обслуговування осіб похилого віку, одиноких осіб з інвалідністю, дітей-сиріт та малозабезпечених сімей;

-  провести ремонт будівель і приміщень  бібліотечних закладів в сільській місцевості та забезпечити  сучасним обладнанням для безперешкодного доступу до них і комфортного перебування користувачів таких послуг;

 - забезпечити  бібліотеки району книгами, періодичними виданнями та іншими документами;

- створити умови  при  Великомихайлівській центральної районної бібліотеки для саморозвитку різновікової категорії населення шляхом відкриття СОУП.

                      

                                    

 

VIІІ. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

 

Виконання Програми дасть змогу:

-підвищити комфортність обслуговування і розвивати інфраструктуру бібліотек – філій;

- створити новий імідж бібліотек і задовольнити потреби жителів сільських громад;

- організувати «Територію інформ@ційного простору для розвитку різновікової  @удиторії» в рамках роботи СОУП (Само Організуючий Учбовий Простір) у Великомихайлівській центральній районній бібліотеці;

-покращити якість бібліотечних фондів бібліотек – філій центральної бібліотечної системи шляхом закупки нової літератури та збільшення кількості  назв  періодичних видань шляхом оформлення передплати щорічно;

-значно покращити стан бібліотечного обслуговування населення Великомихайлівського району та інформаційну роботу всіх бібліотек системи;

- надати безперервний доступ  до комп’ютерів та мережі Інтернет для жителів Великомихайлівського р-ну  у тому числі мало захищених верств населення;

-покращити умови для роботи «Інтернет центрів» у Великомихайлівській центральній районній бібліотеці, Великомихайлівській районній дитячій бібліотеці;

- вирішити комплекс соціально-економічних проблем галузі та забезпечити  функціонування сільських бібліотек – філій центральної бібліотечної системи на сучасному рівні.                                                   

 

ІХ. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ

 

        Контроль  за виконанням програми  покласти на постійну комісію з      гуманітарних питань, питань регламенту, депутатської етики, антикорупційної  діяльності  та забезпечення  захисту прав і законних інтересів громадя

 

Додаток 1

до програми

 

                                                          

2. ПАСПОРТ

районної  цільової  Програми розвитку

бібліотек – філій на 2017-2018 рр.

1

Ініціатор розроблення Програми

Відділ культури Великомихайлівської райдержадміністрації

2

Розробник Програми

Відділ культури Великомихайлівської райдержадміністрації

3

Відповідальний виконавець

Відділ культури Великомихайлівської райдержадміністрації

4

Учасники Програми

Великомихайлівська районна рада, фінансове  управління, відділ культури Великомихайлівської райдержадміністрації, Великомихайлівська  централізована бібліотечна система

5

Термін реалізації Програми

2017-2018 рік

6

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Районний                                                          

7

Загальний обсяг фінансових ресурсів для реалізації Програми, всього (тис.грн.), у тому числі:

438,6

8

Кошти районного бюджету, тис.грн.

338,6

9.

Кошти благодійного фонду «Вільна освіта»

100,0

 

Додаток 2

до програми

 

       2.4.2   Ресурсне  забезпечення  районної  цільової  Програми розвитку

бібліотек – філій на 2017-2018 рр.

 

Обсяг коштів, які  пропонується залучити на виконання Програми

Терміни виконання Програми

Усього витрат на виконання програми (тис. грн.)

2017 рік

(тис. грн.)

2018 рік

(тис. грн..)

Усього за програмою,

у тому  числі:

326,0

112,6

438,6

- районний  бюджет

226,0

112,6

338,6

- За рахунок Благодійного фонду (Вільна освіта)

100,0

0,0

100,0

  

Додаток 3

до програми

 

      2.5  Напрями діяльності  районної  цільової  Програми  розвитку бібліотек філій та очікуваний результат від виконання конкретного заходу                                          на 2017-2018 рр.

 

Перелік напрямів програми

Перелік заходів програми

Виконавці

Джерела

Орієнтовні обсяги                  фінансування

Очікуваний результат

 

Покращення якості фондів бібліотек

 

 

 

Закупити літературу для 15-ти бібліотек району

 

 

Районна державна  адміністрація, відділ культури районної державної адміністрації

Районний бюджет

   15,0

щорічно з 2016 року

Користування новою потрібною літературою населенням району

Передплатити періодичні видання для 15-ти бібліотек району

Районна державна  адміністрація, відділ культури районної державної адміністрації

Районний бюджет

10,0

щорічно з 2016 року

Доступ до інформації мало захищених верств населення

 

 

Осучаснення  сільських бібліотек

 

 

 

             

Закупити для 7-ми сільських бібліотек 7 комп’ютерів з обладнанням в 2017 році

Районна державна  адміністрація, відділ культури районної державної адміністрації

Районний бюджет

100,0

Створення нового іміджу бібліотек, задоволення потреб жителів сільських громад

Закупити для 4-ох сільських бібліотек 4 комп’ютери з обладнанням  в 2018 році

Районна державна  адміністрація, відділ культури районної державної адміністрації

Районний бюджет

60,0

Створення нового іміджу бібліотек, задоволення потреб жителів сільських громад

Підключити до мережі Інтернет 7 комп’ютерів в 2017 році

Районна державна  адміністрація, відділ культури районної державної адміністрації

 

Районний бюджет

5,4

Доступ до мережі Інтернет

Підключити до мережі Інтернет 4 комп’ютера в 2018 році

Районна державна  адміністрація, відділ культури районної державної адміністрації

 

Районний бюджет

4,6

Доступ до мережі Інтернет

Передбачити кошти  в бюджеті на 2017 рік на оплату за Інтернет в 11-ти бібліотеках.

Районна державна  адміністрація, відділ культури районної державної адміністрації

 

Районний бюджет

 

17,6

Покращення обслуговування  населення

Передбачити кошти  в бюджеті на 2018 рік на оплату за Інтернет в 15 - ти бібліотеках.

Районна державна  адміністрація, відділ культури районної державної адміністрації

Районний бюджет

23,0

Покращення обслуговування  населення

 

Якісно новий рівень надання сучасних послуг в ЦРБ та РДБ

Виділити  приміщення та кошти на проведення необхідного ремонту  для функціонування СОУП

Районна державна  адміністрація, відділ культури районної державної адміністрації

Районний бюджет

50,00

Відкриття центру колективної самоосвіти для дітей, молоді та дорослих

Надати меблі і комп’ютерне оснащення

Директор Благодійного фонду «Вільна освіта» Станіслав Дрогаєв тел.0671161639;    0935416808

Благодійного фонду «Вільна освіта»

100,0

Оснащення  центру колективної самоосвіти для дітей, молоді та дорослих

Провести реконструкцію освітлення в районних бібліотеках

Районна державна  адміністрація, відділ культури районної державної адміністрації

Районний бюджет

3,0

Покращення умов для роботи Інтернет-центрів  на абонементі та в читальних залах

 

Всього:

х

Район

 

338,6

х

 

Всього:

х

Благодійий фонд «Вільна освіта

100,0

х

 

 

ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ 

Опис проектної пропозиції :

       За останні  роки  в ЦБС з’явилася  нагальна потреба  у  покращенні краєзнавчої діяльності  бібліотек – філій  та  збільшення надходжень до фондів сільських бібліотек  краєзнавчої  літератури.

          Також, для успішної  діяльності з краєзнавства,  є актуальним:

  • урізноманітнення масової роботи з краєзнавства  для членів громади Великомихайлівщини;
  •  залучення до бібліотечного життя  творчої інтелігенції, авторитетних та публічних особистостей, активних членів громади.

Тому, в ЦБС було розроблено творчий проект «Джерела. Пошук. Пам’ять», який активізує краєзнавчу діяльність в ЦБС, посилить і покращить якість культурно - просвітницьких заходів з краєзнавчого напрямку роботи бібліотек системи.

 

Характеристика проекту: проект - творчий, дослідницький, інформаційно – виховний.

Назва етапів: організаційний, презентаційний, рекламний, реалізаційний, дослідницький, звітний, кульмінаційний.

 

 

       
   
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кульмінаційний

 

Звітний

 

Дослідницький

 

Реалізаційний

 

Рекламний

 

Презентаційний

 

Організаційний

 

 

 

Мета проекту:

 

Розвивальна

 

  • розвиток інтелектуальних, творчих здібностей у дітей, юнацтва, молоді;
  • розширення кругозору  щодо народних звичаїв, традицій та свят українського народу;
  • формування краєзнавчих знань у підростаючого покоління.

 

Виховна

 

  • виховання  громадсько–патріотичних почуттів, глибокої поваги до державної національної символіки, до знаменитих людей країни, регіону, селища, села;
  • формування вмінь орієнтуватися в потоці різноманітної  інформації краєзнавчого характеру;
  • формування ключової компетентності у юному віці щодо загальних знань про обряди, традиції, свята українського народу.

 

 

Дослідницька

  •  пошук та виявлення різноманітних краєзнавчих матеріалів;
  • систематизація  виявлених краєзнавчих матеріалів;
  • системна  пошукова робота щодо виявлення творчих людей Великомихайлівщини.

 

Інформаційна

  • оперативне інформування користувачів бібліотеки;
  • представлення максимально якісної інформації краєзнавчого характеру;
  • постійна допомога бібліотекарів щодо результативного інформаційного пошуку краєзнавчого характеру;
  • популяризація краєзнавчої літератури та різноманітних краєзнавчих матеріалів серед користувачів та населення Великомихайлівського району;
  • створення БД «Краєзнавчий гід Великомихайлівщини» на сайті Великомихайлівської  централізованої  бібліотечної системи для більш ширшої популяризації  матеріалів краєзнавчого змісту.

                                    

Завдання проекту

  • провести рекламу проекту в громадах ( розповсюдження рекламних інформаційних проспектів, закладок, плакатів);
  • організувати краєзнавчу зону «Бібліотека + Пошук  = Пам'ять»;
  •  оформити  краєзнавчий  куточок «Життя. Люди. Приклад»;
  • провести різноманітні заходи для залучення ширшого кола учасників дослідницької роботи з краєзнавства;

-  організувати пошукову роботу з краєзнавства у тісній співпраці зі    школами, сільською радою, клубами, активними членами громади;

  • розширити знання про Батьківщину, рідний край, видатних і творчих людей України, Одещини, Великомихайлівщини ;
  • створити інформаційну базу даних «Краєзнавчий спектр Великомихайлівщини» /за участю активістів бібліотеки /;
  • створити  тематичні папки, папки – досьє  для  накопичення та систематизації краєзнавчих матеріалів;
  • впровадити різні форми і методи роботи для покращення ефективності краєзнавчої діяльності бібліотек системи;
  • підвищити рівень поінформованості з краєзнавства

-  висвітлювати проведену роботу у районній газеті «Єдність»

 

 

 

 

          НАПРЯМКИ   КРАЄЗНАВЧОЇ   ДІЯЛЬНОСТІ   ЦБС

 

      Програма ЦБС ґрунтується на такі напрямки:

  • «Історичне краєзнавство», яке передбачає пошукову роботу з дослідження рідного краю;
  • літературно - мистецьке краєзнавство, яке розраховане на активну популяризаторську роботу шляхом проведення: поетичних годин, різноманітних мандрівок за краєзнавчими книгами, вечорів поезій та зустрічей із самодіяльними поетами та письменниками, літературно-мистецьких калейдоскопів краєзнавчого змісту;
  • «Особливе краєзнавство» - «Життя. Люди. Приклад», яке направлене на виховання  підростаючого покоління  на позитивних прикладах із життя односельців;
  • краєзнавчий рух – організація міні-музеїв, складання маршрутів для краєзнавчих експедицій по рідному краю;
  • «Природа рідного краю» – виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи та любові до рідної землі під девізом «Ми люди поки є природа»;
  • народознавство Великомихайлівщини -  покращення національної свідомості у дітей, юнацтва та молоді;
  • «Рід, родина – життєвий скарб  людини» – популяризація зразкових родин  Великомихайлівщини та підвищення ролі родини;

          

                   10 кроків для успішної діяльності бібліотек Великомихайлівського району  у Рік краєзнавства  в  Одеській області

1.     Організувати дослідницьку роботу для виявлення цінної краєзнавчої інформації :

 - про рідне селище, села району ;

 - про пам’ятники Великомихайлівщини .

2.     Провести активну культурно-просвітницьку та масову роботу з краєзнавства у співпраці з будинками культури , сільськими клубами та краєзнавчими музеями .

3.     У рамках проекту реалізувати програму ЦБС: «Бібліотеки на варті пам’яті»

4.      У рамках проекту реалізувати програму ЦБС - «ЖТЛ» - /життя творчих людей Великомихайлівщини/.

5.     Створити БД «Краєзнавчий спектр рідного краю».

6.     Оформити бібліотечні плакати , тематичні полички , краєзнавчі куточки, на яких будуть представлені матеріали краєзнавчого змісту.

7.     Провести Дні села , селища.

8.     Провести Дні відкритих дверей «Читай – місто радо зустрічає гостей!»

9.     Провести ШПД на базі ЦРБ та показовий захід з народознавства.

10.           Урочисто відсвяткувати ювілейну дату ЦБС – 35 років «Ювілей єднає нас» /План додається /

 

 

 

 

 

Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024