Вівторок, 19.03.2024, 06:42
Вітаю Вас Гість | RSS

Великомихайлівська ЦБС

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Форма входу
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Актуальна сторінка методиста

Плануємо роботу публічної бібліотеки на 2017 рік

Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 8 серпня 2016 р. № 573-р «Про затвердження плану заходів на 2016-2017 роки з реалізації Стратегії подолання бідності», в ході виконання якого перед бібліотеками стоять завдання:

– сприяння в наданні послуг у сільських населених пунктах:

1) створення на базі сільських закладів культури, зокрема бібліотек, центрів інформації для розв’язання соціально значущих проблем найбільш вразливих категорій громадян (міні-кінотеатр, доступ до Інтернету, безоплатні друковані видання, семінари та навчання тощо);

2) проведення комп’ютеризації сільських клубних, бібліотечних закладів та підключення до Інтернету;

3) розширення переліку якісних бібліотечних послуг та впровадження сучасних дистанційних форм обслуговування користувачів бібліотек, а також розвиток мобільних форм бібліотечного обслуговування осіб похилого віку, одиноких осіб з інвалідністю, дітей-сиріт та малозабезпечених сімей;

4) врахування інтересів і потреб людей з порушенням зору та слуху під час комплектування бібліотечних фондів (книги з великим шрифтом, аудіозаписи, відеозаписи тощо);

5) проведення ремонту і реконструкції будівель і приміщень закладів культури в сільській місцевості та забезпечення їх сучасним обладнанням для безперешкодного доступу до них і комфортного перебування користувачів таких послуг.

Головні теми року:

Президент Петро Порошенко оголосив 2017 рік в державі роком Української Революції 1917-21 років. З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки, їх значення для відновлення незалежності у 1991 році, утвердження історичної єдності земель, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету України та у зв’язку зі 100-річчям подій Української революції 1917 – 1921 років Президент України П.Порошенко 22 січня 2016 року проголосив 2017 рік Роком Української революції 1917–1921 років. Детальніше читайте на УНІАН: http://www.unian.ua/politics/1243851-poroshenko-ogolosiv-2017-rik-v-krajini-rokom-ukrajinskoji-revolyutsiji-1917-21-rokiv.html Рекомендується проводити: тематичні круглі столи, культурно-мистецькі заходи, спрямовані на донесення інформації про події Української революції 1917–1921 років, виховання патріотизму та підвищення у громадян, передусім учнівської та студентської молоді, інтересу до історії України; тематичні експозиції та виставки архівних документів, речових пам’яток і фотоматеріалів, тижні історії з відвідуванням реальним або віртуальним експозицій музеїв, зокрема краєзнавчих, кімнат-музеїв визначних подій та діячів Української революції 1917 – 1921 років; сприяння реалізації ініціатив громадськості, спрямованих на збереження та відновлення національної пам’яті, популяризацію української історії та культури, консолідацію на цій основі суспільства; упорядкування поховань загиблих воїнів українських збройних формувань, учасників Української революції 1917 – 1921 років, проведення заходів військово-патріотичного характеру із залученням учасників АТО, громадських об’єднань.

Указ Президента України Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №357/2016 від 26 серпня 2016 року «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації». З метою визнання вагомого внеску протестантських церков і релігійних організацій в розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України, вияву поваги до їхньої ролі в українській історії та становленні незалежної держави, а також відзначення в Україні 500-річчя Реформації рекомендуємо проводити: тематичні наукові конференції, круглі столи, семінари, просвітницькі заходи з висвітлення історії Реформації; збереження та популяризації визначних вітчизняних пам’яток духовної культури; створення музейних експозицій, присвячених 500-річчю Реформації; проведення фестів духовної християнської музики та співу.

2017 рік буде оголошено роком Японії в Україні – Президент Порошенко.

2017-2018 навчальний рік буде роком української мови у Німеччині та німецької мови в Україні.

2017 рік у ООН На міжнародному рівні 2017 рік оголошений роком Розвитку туризму.

Згідно зазначеного рішення було прийнято резолюцію, де описується актуальність туризму, його важливість з метою підтримки дружніх відносин між народами, а також збагачення знань різних цивілізацій. Саме за рахунок 2017 року Розвитку туризму, голови ООН сподіваються примирити держави, і спробувати встановити довгоочікуваний мир у всьому світі. 2017 Міжнародний рік сталого розвитку туризму дасть можливість суттєво розширити існуючі кордони нинішнього туристичного сектора, щодо багатьох аспектів: екологічного, економічного та соціального.

В Плані роботи бібліотеки мають врахувати заходи з основних напрямків роботи: 1. Національно-патріотичне виховання; 2. Просування книги і читання (популяризація творчості письменників, форми роботи з художньою літературою); 3. Екологічне; 4. Сімейне (родинне), здоровий спосіб життя; 5. Духовно-естетичне; 6. Профорієнтація; 7. Краєзнавство; 8. Клуби та об`єднання за інтересами; 9.Довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування.

При плануванні врахувати, крім знаменних та пам`ятних дат 2017 року, міжнародні десятиліття, проголошені ООН, ювілеї видатних діячів культури, літератури та мистецтва, історії та науки; «Календар знаменних і пам’ятних дат Одеської області, Великомихайлівщини на 2017 рік». Скористайтеся відсилкою http://metodistodessa.blogspot.ru/

Рекомендовано звернути особливу увагу на такі напрямки бібліотечної діяльності:

– Національно-патріотичне виховання. З метою виховання громадянина-патріота України, утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань Українського народу, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України як з історичного минулого, так і захисників, які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави у боротьбі із зовнішньою агресією, а також визначення ефективних механізмів системної взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства у питаннях національно-патріотичного виховання було видано Указ Президента України, яким затверджено Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки.

Зверніть увагу і на такі документи: Концепція Державної цільової соціальної програми «Молодь України на 2016 – 2020 роки»; Розпорядження КМУ від 23.09.2015 р. № 998-р «Про заходи з увічнення пам’яті захисників України на період до 2020 року»; Постанова Верховної Ради України від 12.05.2015 р. № 373– VIII «Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді»; «Заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (Додаток до Наказу МОН України від 16.05.2015 р. № 641), ін.

Основними складовими національно-патріотичного виховання визначено: громадсько-патріотичне, військово-патріотичне і духовно-моральне виховання. Слід чітко усвідомлювати завдання національно-патріотичного виховання: – утвердження в свідомості й почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України; – утвердження гуманістичної моральності як базової складової суспільства; – культивування кращих рис української ментальності – працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, бережливого ставлення до природи; – підвищення престижу військової служби, а звідси – культивування ставлення до солдата як до захисника Вітчизни, героя тощо. Форми і методи роботи повинні обиратися з врахуванням вікові особливості, їх уподобання та інтересів, можливостей спілкування в мережі Інтернет, традицій місцевих громад, можливостей партнерів.

Популярними формами роботи можуть бути: творчий проект «Алфавіт мого селища, села», тематичний (національно-патріотичний) клуб вихідного дня, майстер-клас з виготовлення арт-листівок для українських воїнів, інтерактивна гра зі створення карти (панно) «Україна – моя країна», авторський стріт-арт на асфальті крейдою (малюнок і назва), патріотичний флеш-моб, презентації на патріотичні теми, портфоліо родинних реліквій і/чи традицій, написання книги пам’яті (родини, району, міста, вулиці, села тощо), станційні ігри (квест «Знайди «Декларацію» – врятуй Незалежність»), створення інфографіки (шевронів, подій), «живий музей», реальні чи віртуальні подорожі історичними музеями та місцями історичних подій, конкурс есеїв, біографічних розвідок та ін.

Особливої уваги заслуговує волонтерська діяльність краян, яка сприяє встановленню соціальних зв’язків, формуванню ініціативності, прагненню пожертвувати вільним часом заради суспільно-значущої роботи. Важливим чинником національно-патріотичного виховання є феномен Майдану – промовистого свідчення жертовності: заради безумовного дотримання прав людини і поваги до людської гідності, відстоювання загальнонаціональних інтересів, відмовою учасників від особистого заради досягнення спільної мети. Скористайтеся порадами "Бібліотека: особливості національно-патріотичного виховання в умовах сьогодення" тут http://velmihailivka-b.ucoz.ua/index/poradi/0-88

До річних планів - звітів потрібно внести заходи, які розроблені згідно програми «Героїко – патріотичне виховання дітей та студентської молоді на 2016 – 2020 роки» 2 0 1 7 рік

Оформлення краєзнавчих куточків «Життя. Люди. Приклад» - (робота в рамках реалізації краєзнавчого проекту ЦБС «Джерела. Пошук. Пам'ять» за направленням роботи «Особливе краєзнавство», яке направлене на виховання підростаючого покоління на позитивних прикладах із життя односельців, видатних українців) (протягом року) Бібліотеки – філії ЦБС; Історичні екскурси, відео - перегляди «Державні символи України» (лютий) ЦРБ, РДБ, бібліотеки – філії ЦБС; Участь у Всеукраїнській акції «Бібліотека українського воїна» (протягом року) Бібліотеки – філії системи; «Бібліосутінки» - проведення соц. культурних заходів під гаслом «Нація буде сильною та інтелектуальною, поки книга буде панувати в нашому житті» /в рамках Всеукраїнської акції «Бібліоніч»/ (квітень) ЦРБ, РДБ, бібліотеки – філії ЦБС; Проведення зустрічей членів клубу «Подвиг» з ветеранами та учасниками бойових дій часів Другої світової війни (протягом року) РДБ; Тематичні засідання членів клубу «Джерело слова» (протягом року) ЦРБ; Конкурс «Стань активним учасником у написанні краєзнавчих сторінок нашого села» (січень – листопад) (клуби «Краєзнавець» /Цебриківська б/ф для дорослих/ , «Юність» /ЦРБ/, Бібліотеки – філії ЦБС; Вечори – зустрічі «Жити – Україні служити» (жовтень) ЦРБ , бібліотеки – філії.

Також до 85-ї річниці Голодомору 1932-1933 рр. та 70-ліття голодомору на Прикарпатті 1947 р. провести заходи: уроки пам’яті «З присвятою замордованим голодом…», музейні, меморіальні віртуальні екскурсії до місць пам’яті жертв Голодомору, історичні проекти із залученням молоді до пошукової роботи зі збору свідчень про Голодомор, читацькі конференції «Голодні очі. Змарноване дитинство», фестиваль презентацій «Розірваний круг життя. Мистецтво України та світу на знак вшанування жертв голодоморів», застосування інтерактивних форм «Займи позицію», «Відкритий мікрофон».

Просування книги і читання (популяризація творчості письменників, форми роботи з художньою літературою) Щодо популяризації творчості письменників рекомендовано звертатися до щорічних видань «Письменники -ювіляри року». Надалі проводити вивчення потреб і запитів мешканців місцевих громад, аналіз читацьких інтересів, творчі акції: фестивалі читацьких історій, конкурси есе, дні читацької мрії, історії успіху, книжкові фуршети, ювілейні мозаїки, літературні подіуми.

Екологічне виховання, здоровий спосіб життя, обслуговування користувачів з обмеженими фізичними можливостями Рекомендовано проводити дні інформації, брати участь та організовувати природоохоронні акції зі збору сміття, озелененню вулиць, парків, очищенню річок і природніх джерел, місячники, декади, екологічні свята та ін. згідно календаря екологічних дат, круглі столи із запрошенням спеціалістів з актуальних питань, формувати тематичні досьє з проблем, важливих для екологічного благополуччя людей. Виховання основ здорового способу життя, формування в суспільстві «моди на здоров`я» – одне з важливих соціальних завдань, які стоять перед бібліотеками. За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я, стан людини лише на 15% залежить від організації медичної служби, стільки ж приходиться на генетичні особливості, а 70% залежить від способу життя і харчування. І у формуванні у населення уявлення про здоровий спосіб життя особливу роль відіграють бібліотеки, діяльність яких організується за такими напрямками:

• інформаційна діяльність: організація книжкових виставок, стендів, плакатів; • рекламно-видавнича діяльність: випуск рекомендаційних списків літератури, буклетів і пам`яток, оформлення тематичних інфотек; • проведення просвітницьких заходів: бесіди, години здоров`я, круглі столи, вікторини, диспути, інтерактивні ігри, тренінги, дні та декади здоров`я, у програмі яких можуть бути: конкурсно-розважальна програма «Спорт – це здоров`я», екскурсії у світ лікарських рослин, ін. • відносно нова методика зцілення – музикотерапія. Організувати день здоров`я «Музика, яка лікує», під час якого учасники дізнаються про лікувальний ефект класичної музики та неоднозначний вплив на здоров`я рок-музики.

Особливу увагу слід приділяти питанням превентивного виховання – комплексному впливу на особистість, спрямованої на її фізичний, психічний, духовний, соціальний розвиток, вироблення в неї імунітету до негативних впливів соціального оточення, профілактики і корекції асоціальних проявів у поведінці. Основні завдання: – створення умов для формування позитивних якостей особистості; – стимулювання до здорового способу життя і позитивної соціальної орієнтації; – прищеплення естетичного сприйняття, виявлення і розвиток художніх творчих здібностей. При плануванні звернути увагу на: 7 квітня – Всесвітній день здоров`я; 17 травня – Всесвітній день пам’яті жертв СНІДу; 31 травня – Всесвітній день без куріння (День боротьби з курінням); 2 червня – День здорового харчування; 26 червня – Міжнародний день боротьби з вживанням наркотиків та їх незаконним обігом; 10 жовтня – Всесвітній день охорони психічного здоров`я; 27 вересня – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТУРИЗМУ, затверджений Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в 1979 р. Мета: популяризація туризму, висвітлення його внеску в економіку, розвиток зв’язків між народами. Це свято кожного, хто хоч раз відчув себе туристом, вибравшись з буденної суєти на берег річки, в ліс, в поле чи до історичних пам’ятних місць, якими так багата наша земля! В бібліотеках можна організовувати: – День туристичної книги; – Тематичні книжкові виставки; – Туристичні новини: сторінками періодичних видань; – Вечір-зустріч «Поради бувалих туристів»; – Віртуальні виставки «Туристичні бренди Одеської області»; – Туристичні маршрути-презентації (реальні та віртуальні); – Фотовиставки, фотоконкурси, розповіді краян «З далеких подорожей повертаючись» та ін. «Одеська область – рай для туристів». Книжкові виставки з туризму можуть мати такі тематичні розділи – історичними, святими і пам’ятними місцями; Пішохідні маршрути•; Природа і околиці•; транспорт•; Відпочивай!•; Де зупинитися•; Корисна інформація•; Турфірми•;Тури•; Фотогалереї (Панорами краю та його визначні місця) Краєзнавчий напрямок роботи продовжити: реалізовувати краєзнавчу діяльність в рамках проекту ЦБС «Джерела. Пошук. Пам'ять»

Для планування скористайтеся порадами у розділі «В практику роботи бібліотек» за темою «КРАЄЗНАВСТВУ В БІБЛІОТЕКАХ – ПОСТІЙНА УВАГА!!!» http://velmihailivka-b.ucoz.ua/index/poradi/0-88

та «10 кроків для успішної діяльності бібліотек за краєзнавчим напрямком роботи» http://velmihailivka-b.ucoz.ua/index/konsultaciji/0-89

УВАГА!!!

«Можливості бібліотеки щодо просування читання серед підростаючого покоління: сучасний підхід» 

          Підростаюче покоління дедалі більше байдужіє до книжок, бо альтернативою є телебачення, комп’ютери, Інтернет, відеоігри тощо. Це негативно впливає на розвиток особистості сучасної молодої людини, знижує загальний рівень освіти, культури, духовності. Найголовнішою проблемою є те, що бажання читати у юнацтва, не постане саме собою, його треба прищеплювати і розвивати, аби поняття «читати» стало синонімом таких понять, як «мислити», «жити». Кожна бібліотека намічає свої шляхи вирішення цієї проблеми. Важливим орієнтиром діяльності бібліотеки є читач нового покоління, з його запитами, потребами та проблемами. Але запорука успіху – це комплексний підхід, систематичність, креативність, партнерські відносини з навчальними і позашкільними установами. І у кожної бібліотеки свої кроки до успішності. У 2014 році Великомихайлівська ЦРБ долучилася до Всеукраїнської акції «Бібліоніч», яка була нетрадиційною, але актуальною для сьогодення. Всеукраїнська акція організовувалася на підтримку читання та інтелектуального розвитку юнацтва та молоді. І наша бібліотека в день Всесвітньої книги та авторського права організувала та провела цікаві заходи для юнацтва, використавши партнерські стосунки із ЗОШ №1 та творчою інтелігенцією селища. Учасниками заходу були учні 9 – 11 класів. Всі вони отримали можливість зустрітися із самодіяльною поетесою Т.Ф. Кривенко, послухати музично – поетичні композиції «Струни душі» та ніжні мелодії романсів, взяти активну участь у літературному квесті / учасники отримали завдання: віднайти у магазині товари з назвами літературних або казкових героїв, розгадати рейбуси, відшукати пару літературному герою, скласти оду книзі/ також юні учасники почули практичні поради від найкращого знавця українських, народних традицій, наставниці українського дитячо-юнацького ТОВ «СІЧ» - Л.Б. Райковської на народознавчій годині «Кулінарне мистецтво українців: практика і традиції». Організація даного заходу пройшла на високому рівні і все це завдяки всім, без виключення: колективам ЦРБ, РДБ, партнерам та учням – читачам Великомихайлівської ЗОШ №1.

Також у 2015 році бібліотеки ЦБС прийняли активну участь у Всеукраїнській  акції "Бібліоніч" та згідно своїх можливостей провели заходи "Бібліосутінки - 2015"  про  заходи  тут: http://velmihailivka-b.ucoz.ua/index/2015_rik/0-183

Провідний методист ЦБС по бібліотечній справі Бойченко О.В.

Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024