Вівторок, 19.03.2024, 08:39
Вітаю Вас Гість | RSS

Великомихайлівська ЦБС

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Форма входу
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Соціологічні дослідження





2013

2014

2015

2016 РІК

 

 

 

 

У З А Г А Л Ь Н Е Н Н Я

Про результати Всеукраїнського соціологічного дослідження

«Михайло Грушевський – український історик європейського значення»

У бібліотеках – філіях Великомихайлівської ЦБС відбулося соц. дослідження державного значення, яке передбачене для виявлення рівня поінформованості юнацтва та молоді про видатного українського історика, державного діяча, Президента Української Народної Республіки, вченого, письменника.

Участь у соціологічному дослідженні брали двадцять бібліотек, що входять до складу ЦБС. Підсумкова робота проведена в кінці вересня, а інтерпретація даних 28 – 29.09 2016 року. Всі дані узагальнені у «Головній анкеті ЦБС» /«Головна анкета ЦБС» та висновок додається на аркушах №2 - 5.

Загальна кількість респондентів складає 802 (584 – респондентів віком від 15-19 років, а 218 респондентів віком від 20 – 22 років; Загальний відсоток охоплення складає 46.9% від кількості всього юнацтва та молоді у Великомихайлівської ЦБС ( всього -1707).

Більш активною категорією в анкетуванні була юнацька категорія користувачів. В цілому, анкетування показало об’єктивну картину щодо рівня обізнаності користувачів бібліотеки про життя, діяльність і творчість Михайла Сергійовича Грушевського.

ВИСНОВОК:

У Великомихайлівській ЦБС відбулося Всеукраїнське соціологічне серед юнацтва та молоді. Відсоток охоплення склав 46.9% від загальної кількості читачів юнацького та молодого віку (1707). Переважна більшість респондентів відповіли на всі запитання і оцінка та рівень їх знань позитивна т.я. вказали вірні відповіді. Але серед опитаних були і такі відповіді респондентів, що оцінюються як негативний факт, бо не змогли дати вірні відповіді на запитання з анкети. Тому бібліотекарями взято до уваги результати анкетування і для покращення інформаційної роботи серед молоді будуть проведені історичні години «М.Грушевський – апостол української ідеї» 29 -30.09.2016 року в бібліотеках – філіях; у сучасних бібліотеках ЦБС відбудуться перегляди документального фільму «Видатний історик та історія».


 

29.09.2016 року провідний методист ЦБС Бойченко О.В.


 

Узагальнююча інформація про реалізацію соціологічного дослідження  «Сайт та блог — обличчя бібліотеки Що сподобалось у колег?» регіонального значення:

У бібліотеках – філіях Великомихайлівської ЦБС відбулося соц. дослідження регіонального значення згідно зазначених термінів (квітень – серпень), мета якого була виявити кращі веб-сайти та блоги бібліотек ЦБС Одеської області на основі аналізу думок колег та назвати бібліотечні сайти, блоги, окрім ЦБС регіону, які активно використовуються нашими фахівцями в роботі з юнацтвом та молоддю. Участь у цьому соц. досліджені прийняли всі бібліотекарі Великомихайлівської ЦБС (29 чоловік) віком: до 30 років – 4; від 30 до 45 років - 11; від 45 до 60 років - 12; від 60 років – 2 чол. Зі стажем роботи: до року – 5; від 2- 5 років – 5; від 6 – 10 років – 4; від 13 – 20 років – 5; від 24 – 30 років – 6; від 33 – 40 років – 4 чол. Результати анкетування узагальнені у висновку і «Головній анкеті ЦБС», які дають можливість скласти рейтинг найбільш професійних бібліотечних сайтів та блогів Одеської області та колег, окрім централізованих бібліотечних систем регіону.

Висновок:

За результатами анкетування, яке відбулося у Великомихайлівській ЦБС найвищий рейтинг найбільш професійних бібліотечних сайтів та блогів Одеської області та колег, окрім централізованих бібліотечних систем регіону є за:

І. Блогом Науково-методичного відділу Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського: На блозі розміщена необхідна інформація для бібліотекарів, завдяки якій можна поповнити не тільки знання, а й використовувати багато матеріалу для подальшої роботи; Сайтом Одеської обласної бібліотеки для юнатцва ім. В.В.Маяковського: За нестандартний і креативний підхід у роботі;

ІІ. Блогом ЦБС Подільського району міста Котовськ, Одеської області: Цікаво переглядати інформацію про заходи, які проводяться в бібліотеках Подільського району на Блогах бібліотек ЦБС Районна дитяча бібліотека, Бібліопульс села Куяльник, Бібліотечний острів селища Борщі, Бібліотека села Гонората; Сайтом ЦБС Подільського району: Дуже багато необхідної інформації для роботи; Блогом Подільської РДБ: Подобається оформлення книжкових виставок, організація та проведення масових заходів; Сайтом Арцизької централізованої бібліотечної системи: Черпаємо необхідну інформацію про СОУП – Само Організуючий Учбовий Простір – про передовий досвід колег; Блогом Ізмаільської центральної міської бібліотеки ім. Котляревського: Є можливість підкреслити для себе інноваційні ідеї та скористатися порадами щодо порядку складання і подання запиту на публічну інформацію;

ІІІ. Сайтом Центральної міської бібліотеки ім. Рядченка Чорноморськ /м.ІЛЛІЧІВСЬКА/: Інформаційний матеріал поданий у привабливій, цікавій формі. Особливо зацікавив блок інформації , яка висвітлена у розділі «Корисна інформація»: Представники Одещини – лауреати Шевченківської премії; Шевченківська премія – ретроспектива за півстоліття; Перші лауреати Республіканської премії імені Т.Г.Шевченко; ТОП-25 українських письменників та Блогом бібліотеки ім. И. Рядченка м. Чорноморськ (г.Ильичёвск): Досвід з питань організації обслуговування читачів та робота, яка популяризується у відео матеріалі «Бібліотека + люди з обмеженими можливостями + Центр соціальних служб для...»; Сайт Татарбунарської централізованої бібліотечної системи та блог ТАТАРБУНАРСЬКОЇ ЦБС: Користуємося досвідом щодо роботи за різними проектами.

30.09.2016 року провідний методист ЦБС Бойченко О.В.

Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024