Вівторок, 19.03.2024, 07:18
Вітаю Вас Гість | RSS

Великомихайлівська ЦБС

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Форма входу
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Цебриківська дитяча

Цебриківськабібліотека для дітей

Дата заснування - серпень 1947 року.

Після Великої Вітчизняної війни у селищі Цебрикове розпочалася відбудова культурного життя. У серпні 1947 року засновано Цебриківську районну дитячу бібліотеку, яка знаходилась в окремій кімнаті Будинку піонерів з фондом – 300 екземплярів  книг. Очолила бібліотеку Чегеринська Ганна Опанасівна, яка   повсякденно дбала про те, щоб діяльність бібліотеки покращувалась, і книга була донесена до кожної сім’ї.

 З 1953 року  бібліотекарем почала працювати  Байкова М.С.

      В 1959 році бібліотеку було переведено у приміщення райкому партії, книгарню очолила Байкова Марія Сергіївна, а бібліотекарем - Деордіца Таїса Олексіївна. У бібліотеці обслуговувалось - 99 читачів, книжковий фонд складав – 1854 екземпляри книг.

      В 1963 році районним центром стала  Велика Михайлівка, і Цебриківська бібліотека для дітей стала однією із бібліотек Великомихайлівського району. В ці роки покращилося комплектування бібліотечного фонду. Фонд дитячої книгарні зріс до 12888 екземплярів книг; читачів налічувалося - 828. Велася робота з представлення  різноманітної літератури:

-        суспільно-політична (книжкова виставка «За владу Рад», «Тих днів не змовкне слава», проводились бесіди в супроводі діафільмів на тему «Ленін в Москві»,  дитячий ранок «Поруч з батьками боролися діти» (3-4класи), диспут на тему «Не кем стать, а каким бать?»);

-        природнича (проводились голосні читання присвячені 200-річчя з дня смерті М.В.Ломоносова);

-        техніка і сільське господарство (бесіди біля книжкової виставки «Перші космонавти нашої Батьківщини», рекомендаційний список літератури «Що читати столяру?».

-        з гуманітарного циклу (книжкова виставка присвячена   виходу першого видання Т.Г. Шевченка «Кобзар», бібліотечний плакат «Чи знаєш ти?»)

- краєзнавча тематика (папка газетних публікацій про рідний край, літературна подорож по рідному краю «Цебриківські маяки»).

                   Байкова М.С. пропрацювала завідуючою дитячої бібліотеки до 1986 року. Разом з нею в різні періоди  працювали  Сальніченко Тетяна Анатоліївна, Недіна Віра Олександрівна, Драмарецька Тетяна, Кабанюк  Валентина Петрівна.

        У кінці 1986 року бібліотеку очолила Паламарчук Нінель Аксентіївна, бібліотекарем стала  Федорчук Галина Іванівна. Вони організували при бібліотеці гурток «Ввічливість», який діє до сьогодні. Для читачів проводились різноманітні  заходи: вікторини про рідний край «Моя рідна сторона», дитячий ранок «У світі казки», бібліотечні уроки, літературні години.

  У 1988 році завідуючою стала Федорчук Галина Іванівна, а бібліотекарем - Котула Михайло Іларіонович.

         У 1991 році знову відбулися кадрові зміни :Чупа Ольга Йосипівна прийняла бібліотеку. Завідуючою вона працює і донині. За цей період  Ольга Йосипівна формувала та покращувала імідж бібліотеки, займалася активною популяризаторською роботою серед користувачів дитячого віку. За останні роки бібліотека вийшла на новий рівень бібліотечного життя. Завжди гарно оформлено нові постійно-діючі книжкові виставки «Дорослий. Дитина. Книга», «Банк усіляких цікавинок», «Райдуга казок». При бібліотеці оформлено краєзнавчий куточок «Одещина - наш рідний край». Для дитячої аудиторії проводяться різноманітні заходи: урок історії «Розквітай, моя ти Україно», екологічна подорож "Наші друзі - вітаміни", виховна година "До природи - не неси шкоди".

      У 2011 році  колектив читачів бібліотеки посів I місце в обласному конкурсі «Бібліотека моєї мрії» в номінації «Кращий електронний варіант».

      З 2011 року бібліотека активно реалізовує Національний проект  «Україна читає дітям».

     У 2012 році  відбулися  літературні читання за участі Семикоз Г.Л. вчителя вищої категорії, яка  провела літературне читання «Доля жінки у творах

Т. Шевченка»,  вчителя української мови Зелінської О.С., яка запропонувала слухачам власні поетичні рядки про рідний край.

 

 У 2011 бібліотека представила творчий  проект «Джерела. Пошук. Пам’ять. » та у 2012 році книгарня одержала перемогу у  конкурсі «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація їх культурно-просвітницької роботи з дітьми та молоддю» антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження», в результаті - отримали нову літературу на  суму 10 тис.  грн..

 Також у  2012 році бібліотека святково відзначила свій 65 річний  ювілей у колі читачів, друзів, колег, партнерів.

У бібліотеці завжди проводиться активна масова робота у тісній співпраці із загальноосвітніми школами селища, дитячим садком, Будинком культури, селищною радою.

        На  01.01.2012 року книжковий фонд  налічує - 15 209 екземплярів книг, у бібліотеці обслуговуються  600 користувачів,  їх відвідування за рік складає -6000, а книговидача - 12000 книг та періодичних видань.

Творча презентація колективу бібліотеки  «Бібліотечний зорепад»:

•        Чупа О.Й. - чарівник дитячої книги;

•        Котула М.І. - його величність українська преса; 

•        Федорчук Г.І. - бібліотека - країна її захоплень;

•          Паламарчук Н.А. - книга дарує натхнення;

•          Байкова М.С. - наша бібліотечна спадщина;

•        Сальниченко Т.А. - знавець глибин книжкових;

•        Недіна В.О. - адресне бюро бібліотечної справи.

Бібліотека активно працює і сьогодні, творить власну історію – історію сьогодення та майбутнього.

Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024