Вівторок, 19.03.2024, 13:04
Вітаю Вас Гість | RSS

Великомихайлівська ЦБС

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Форма входу
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

" З чого все починалось..."

Великомихайлівська ЦБС

       Централізована бібліотечна система Великомихайлівського району організована 1 вересня 1978 року. (Витяг з  наказу № 1  від 01.09.1978  року  «Про централізацію бібліотечної системи Великомихайлівського району» на основі наказу № 64 від 31.08.1978 року по Великомихайлівському районному відділу культури  про  перехід до централізованого бібліотечного обслуговування населення книгою у Великомихайлівському районі). /Про це зазначено у параграфі 1/.

На той час в районі було 39 бібліотек: дві в Великій Михайлівці, дві в Цебриково та 35 сільських бібліотек. У Великій Михайлівці функціонували дві книгозбірні для населення: бібліотека для дорослих і для дітей, які після централізації бібліотечної системи району стали – центральною районною бібліотекою для дорослих  (ЦРБ) та районною дитячою бібліотекою (РДБ). З часу заснування ЦБС і до сьогодні вони є головуючими бібліотеками системи, крім них ще 35 бібліотек – філій також ввійшли у ЦБС. З моменту організації ЦБС при ЦРБ розпочали роботу відділи: відділ організації та використання єдиного книжкового фонду, методико-бібліографічний відділ, відділ обслуговування читачів центральної районної бібліотеки для дорослих, відділ обслуговування читачів 1-4 класів та 5-9 класів районної дитячої бібліотеки, відділ комплектування та обробки літератури.

       У перші роки централізації в ЦБС література надходила з обласного бібліотечного колектора у кількості понад 40 тис.  екземплярів, а передплата періодичних видань проводилася за рахунок обласного бюджету та, в більшості, задовольняла потреби читачів, бо надходила до бібліотек системи немала кількість назв газет і журналів.

Діяльність бібліотек району мала свою особливість у ті часи і бібліотечне життя у Великомихайлівському районі було направлене на задоволення потреб користувачів, велика увага приділялася інформаційній роботі по обслуговуванню спеціалістів сільського господарства та працівників соціальної сфери. Були організовані пункти видачі літератури для більшості організацій району. Проводилися Дні спеціаліста на виробництві. Організовувалися масові заходи для змістовного проведення дозвілля населення.

З середини 90-х років у ЦБС скоротилося фінансування,  надходження літератури та періодичних видань знизилось у десятки разів. Також за ці часи закривалися в селах району бібліотеки. На даний час з 39 бібліотек  залишилося всього двадцять: ЦРБ, РДБ та 18 бібліотек-філій.

На сьогодні у районі 82 населених пункти. Із них не мають стаціонарних бібліотек – 65, бо в районі багато дрібних населених пунктів, хутірська система.

За загальною характеристикою бібліотек ЦБС  - переважна більшість знаходяться: самостійні приміщення – 6 бібліотек, у приміщеннях клубів – 11 бібліотек, при сільських радах – 2 бібліотеки, у приміщенні школи – 1 бібліотека. Всі вони обслуговують більше 10 тис. читачів, а книговидача складає більше 200 тис. екземплярів книг, при відвідуванні більше, як 70 тис.

Кожного року відслідковується діяльність бібліотек системи за рейтинговою оцінкою, яка є кінцевим показником ефективності та результативності  роботи бібліотечних закладів району за рік.

З моменту організації ЦБС, бібліотечні працівники завжди формували позитивний образ організації.

За 35 років відбулося багато змін в колективі. Частина працівників зараз перебуває на заслуженому відпочинку. Деякі, на жаль, пішли з життя, але залишилися у пам’яті нашого колективу назавжди. Сьогодення   Великомихайлівської ЦБС плекає оновлений склад працівників.

 

Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024