Вівторок, 19.03.2024, 08:18
Вітаю Вас Гість | RSS

Великомихайлівська ЦБС

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Форма входу
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

2014 рік

30 жовтня 2014 року відбувся семінар бібліотечних працівників Великомихайлівської ЦБС «Робота з дітьми та юнацтвом: проблеми, пошук, досвід». За програмою семінару для бібліотекарів філій були проведені консультації, які відбулися за участі провідних спеціалістів районних бібліотек (РДБ,ЦРБ). Консультації: «Сучасний діапазон діяльності бібліотек ЦБС у роботі з дітьми та юнацтвом» провела директор ЦБС - Бабінчук Л.М., «Активізація культурно-просвітницької роботи з юнацтвом та основні орієнтири бібліотек в обслуговуванні юнацтва» - провідний методист ЦБС по бібліотечній справі Бойченко О.В., «Хто багато читає, той багато знає»: роль читання в процесі навчання та духовного розвитку школярів» - Крицька С.О. зам. дир. по роботі з дітьми. Також, для присутніх надавалися практичні поради бібліотекарями РДБ за темами: «Сім’я, школа, бібліотека: співпраця у сфері читання», яку розкрила бібліотекар відділу 1-4 класів - Неверська В.В. і «Поліпшення індивідуальної та масової роботи з дітьми підліткового віку» - бібліотекар відділу 1-4 класів - Пинтя В.Г. На семінарі мали важливе місце - виступи з досвіду роботи за темами: «Ефективні методи та форми роботи з юнацькою категорією читачів», «Масова, інформаційна робота з юнацтвом та молоддю та роль бібліотеки у сприянні соціальній адаптації юнацтва». Доповідачами були керівники юнацьких кафедр - Костик Т.І. завідуюча Цебриківської б/ф для дорослих, Кейзі М.І. завідуюча відділом обслуговування ЦРБ. Про інноваційні послуги користувачам юнацького віку розповіла бібліотекар відділу абонементу ЦРБ - Чернецька Н.В і провела презентацію відео-слайду ЦРБ «Можливості бібліотеки щодо просування читання серед підростаючого покоління: сучасний підхід». У заключній частині семінару провідний методист ЦБС Бойченко О.В. провела аналітичну годину «Про результати комплексного вивчення бібліотек системи у 2014 році та оцінка діяльності бібліотек – філій після рейдових перевірок у ІІІ кварталі поточного року». У кінці семінару була проведена година обговорень і підсумків директором ЦБС - Бабінчук Людмилою Миколаївною. Провідний методист ЦБС О.В. Бойченко

 

«Краєзнавча діяльність бібліотек Великомихайлівської ЦБС – складова основа у формуванні національної самосвідомості членів громади»

       14.03.2013 року відбувся семінар бібліотечних працівників Великомихайлівської централізованої бібліотечної системи за темою «Підвищення рівня краєзнавчої роботи у бібліотеках системи та покращення їх діяльності для населення району у Рік краєзнавства в Одеській області».

          На семінарі проводилися: інформаційна година, консультації, практичні поради які проводили - директор ЦБС Бабінчук Л.М., провідний методист ЦБС Бойченко О.В., зам. директор по роботі з дітьми  КрицькаС.О., провідний бібліограф Гусєва О.А., провідний бібліотекар відділу комплектування Райковська О.В.

       Також був показовий захід – презентація книги «Великоплоское. С верой сквозь века». Його провели бібліотекарі ЦРБ  у тісній співпраці із колективами РБК та Великоплосківського сілького клубу.

         Весь викладений матеріал, який надавався на семінарі мав краєзнавчий характер. Для бібліотекарів системи, у повній мірі, розкривалася актуальність і важливість покращення краєзнавчої роботи у сільських філіях та направлення її на збагачення краєзнавчих ресурсів у бібліотеках - філіях Великомихайлівського району.

На цьому заході роз’яснювалися головні аспекти та основні завдання щодо участі в обласному огляді – конкурсі  «Спільна діяльність бібліотек, клубних закладів і краєзнавчих музеїв області, як шлях патріотичного виховання», детально говорилося про соціологічне  дослідження «Наявність у фондах міських, сільських бібліотек-філій джерел з історії своїх населених пунктів, бібліотек та видатних діячів і письменників». Бібліотекарям надавалися практичні поради за темами: «Основні та різноманітні форми і методи роботи по вихованню духовної культури в підростаючого покоління», «Реалізація районної програми по ЦБС «Джерела. Пошук. Пам’ять».

      Програма ЦБС ґрунтується на такі напрямки:

  • історичне краєзнавство, яке передбачає пошукову роботу з дослідження рідного краю;
  • літературно-мистецьке краєзнавство, яке розраховане на активну популяризаторську роботу шляхом проведення: поетичних годин, різноманітних мандрівок за краєзнавчими книгами, вечорів поезій та зустрічей із самодіяльними поетами та письменниками, літературно-мистецьких калейдоскопів краєзнавчого змісту;
  • особливе краєзнавство «Життя. Люди. Приклад», яке направлене на виховання підростаючого покоління на позитивних прикладах із життя односельців;
  • краєзнавчий рух – організація міні-музеїв, складання маршрутів для краєзнавчих експедицій по рідному краю;
  • природа радного краю – виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи та любові до рідної землі під девізом «Ми люди поки є природа»;
  • народознавство Великомихайлівщини -  покращення національної свідомості у дітей, юнацтва та молоді;
  • рід, родина – життєвий скарб  людини – популяризація зразкових родин  Великомихайлівщини та підвищення ролі родини;

 

Завдяки реалізації районної програми «Джерела. Пошук. Пам'ять» та плідній роботі бібліотекарів району - Великомихайлівська ЦБС стане зберігачем найповнішого зібрання краєзнавчих ресурсів, центром поширення краєзнавчих знань. Адже централізована бібліотечна система за принципом максимальної повноти виявляє та включає до фонду бібліотек краєзнавчі документи про територію, відображає їх в ДБА, забезпечує бібліографічне обслуговування за запитами, що стосується краю, організовує та проводить краєзнавчі розвідки і дослідження щодо своєї  території, створює первинні та вторинні джерела краєзнавчої інформації. І щоб краєзнавча діяльність ЦБС покращувалася, в цілому, потрібно всім активістам, членам громади, творчій інтелігенції  району об’єднати зусилля і докласти як найбільше сил і знань у співпрацю та тісний зв'язок  між закладами культури та закладами освіти і органами місцевого самоврядування.

         Тому, користуючись нагодою звертаюся до всіх бажаючих приєднатися до наших бібліотечних справ щодо покращення краєзнавчих ресурсів у бібліотеках-філіях і прийняти активну участь у пошуках цікавих та корисних краєзнавчих матеріалів, а саме: історичні факти, спогади, документи про видатних людей краю, окремі рукописи, твори авторів, предмети побуту сімейні архіви, добірки статей, фотографії, плакати тощо… Шановні члени громади, частіше долучайтеся до різноманітних бібліотечних заходів, активніше обговорюйте питання, які Вас цікавлять у наших бібліотеках – філіях та виявляйте власні ініціативи, пропозиції,  поради.  Співпрацюймо разом і сформуємо, у тісному взаємозв’язку,  краєзнавчу спадщину Великомихайлівського району.

Провідний методист ЦБС                                                    Бойченко О.В.

Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024