Неділя, 07.06.2020, 12:12
Вітаю Вас Гість | RSS

Великомихайлівська ЦБС

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Форма входу
Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Літературна студія "Джерело слова "

2016 РІК

16.09.2016 року, у читальній залі ЦРБ відбулася презентація книги В.Ф. Первухіна «Стихи мои! Спокойно расскажите про жизнь мою…», яка була присвячена 80 – ти річному ювілею автора. У теплій та щирій атмосфері була презентована керівником літерної студії Лунгу В.П. нова книга та книжкова виставка, до якої увійшли книги Віталія Федоровича різних років. Сам автор щиро радів живому спілкуванню, уважно слухав всі відгуки на його нове дитя – книгу прози і поезії.

Із цікавістю слухали присутні усну рецензію на книгу завідуючого історико –краєзнавчого музею Олександра Володимировича Долгова. У ній зазначалося, що книга Віталія Федоровича первухіна написана живою, розмовною мовою «От ніби не знайомий з людьми, про яких там розказано, а відчуття, що знаєш їх сто років – такими реальними постають персонажі». В.Ф. Первухін також розповів дуже цікаві епізоди та факти із свого життя, коментував деякі твори, ділився творчими секретами і почуттями, які охоплювали його в очікуванні виходу в світ книги. Та на згадку про ювілейну зустріч та презентацію робив дарчі написи і дарував книжки. З посмішкою і щирою любов’ю, якою завжди переповнене його серце (16.09.2016 р.).

2015 РІК
«Поезія – це діамант величиною в слово!»

20 березня, у центральній районній бібліотеці спільно із колективом РБК було проведено засідання літературної студії «Джерело слова», присвячене Всесвітньому дню поезії. На зустрічі звучали різноманітні вірші на вічні теми: кохання та зрада, щастя і горе, дружба та ненависть, мир та війна, свобода та неволя. У віршах ми виливаємо все, що зачаїлося в глибинах душі. Поезія надихає, звеличує, штовхає на подвиги…. Вірші найвідоміших поетів світу окриляють закоханих романтиків, запалюють відчайдушних любителів пригод, спонукають до боротьби за свої права. Мабуть, не знайдеться в світі людини, яка б не знала напам’ять хоча б одного віршованого твору.

Запрошені гості Долінкіна Лідія Федорівна та Колібеденко Ганна Володимирівна читали вірші, які є близькими старшому поколінню. Молодий початківець Долгов Олександр Володимирович приємно здивував аудиторію, прочитавши власні вірші, які актуальні сьогодні та близькі нинішній молоді.Також, присутні читали вірші Ліни Костенко, якій у цей день виповнилося 85 років.

Окрасою заходу став місцевий гурт «Сланга», учасники якого виконали пісні – «Човен» та «Чому являєшся мені у сні?». Ці геніальні твори Івана Франка, покладені на музику сучасних авторів, проникливо звучали у камерному виконанні. Слухаючи їх, кожен полинув у якусь свою, таку далеку, і водночас близьку глибину думок та спогадів.

Внести свою родзинку вдалося директору районного будинку культури Ростовцевій Антоніні Павлівні, яка запропонувала всім відому цікаву гру - буріме, за допомогою якої всі присутні могли відчути себе поетами. З наданих рим виливалися різноманітні «проби пера». Цікаво, як одні і ті ж слова, але написані різними людьми передавали настрій кожного з авторів.

Поезія – це, напевне, одне із самих геніальних досягнень людства. Виливати свої почуття у віршованій формі, закарбовувати в римі своє світосприйняття, мріяти про майбутнє та згадувати минуле, одночасно звертаючись до мільйонів і залишаючись при цьому на одинці із самим собою – на це здатна тільки поезія, найвеличніша з мистецтв, створених людиною. Хотілося б, щоб наступні зустрічі у літературній вітальні проходили в такій душевній та дружній атмосфері та розширювалось коло цінителів поетичного слова.

Керівник літературної студії «Джерело слова» Лунгу В.П.

«Чарівна симфонія слова»

19 лютого 2015 року відбулася творча зустріч на базі Великомихайлівської ЗОШ №2 із учнями 9класу,під гаслом «Нація буде сильною та інтелектуальною, поки книга і рідне слово будуть панувати в нашому житті» і присвячена даті заснування свята Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги.(У незалежній Україні це свято було започатковано 22 лютого 1993 року).

Учасниками літературної вітальні «Чарівна симфонія слова» були учні 11-го (класний керівник Козимирчук О.М.),9-го (класний керівник Албул О.А.), 7-го (класний керівник Яворська С.І) класів.

Творчу зустріч організували і провели: керівник літературної студії «Джерело слова» Лунгу В.П. та самодіяльна поетеса Великомихайлівщини Кривенко Т.Ф.

На заході Вікторія Павлівна ознайомила учнівську аудиторію із роботою, яка проводиться у рамках літературної студії, а саме про те, що протягом багатьох років, у студії, організовуються зустрічі з майстрами слова Великомихайлівщини, з письменниками та самодіяльними поетами, які живуть серед нас. Також, що діяльністю клубу передбачено виявляти творчо обдарованих дітей, розкривати та презентувати їхні поетичні здобутки на різноманітних заходах. А головним є те, що літературній студії «Джерело слова» вдається розкривати дітям красу і естетичну цінність художнього твору та рідної мови і долучати обдарованих дітей до участі у творчій лабораторії поетичного слова за допомогою бібліотекарів, вчителів літератури, місцевих поетів та письменників.

Вікторія Павлівна представила всім присутнім самодіяльну поетесу Великомихайлівщини – Кривенко Тетяну Федорівну, яка вже багато років вчителює у цій школі, яка вносить вагомий вклад у виховання підростаючого покоління, розкриваючи, цікавий, різнобарвний світ літератури. Тетяна Федорівна протягом багатьох років є керівником літературного гуртка "Пролісок", який працює при ЗОШ №2 і велику увагу приділяє обдарованим дітям, їхнім поетичним починанням. Діти з цікавістю слухали біографію Тетяни Федорівни і хтось із них уперше чув про її здобутки та різноманітний творчий світ віршів, які друкувалися в газетах Донбасу і друкуються в районній газеті «Єдність», у збірнику поезії та прози «Спектр» і, що вісім років тому була надрукована перша збірка віршів «Отзвенело лето спелым колосом» (у 2007 році), яка стала головним подарунком від вдячних учнів 10-В класу 1984 року.

На заході ми всі мали можливість почути найулюбленіші, власні вірші Тетяни Федорівни. Діти задавали назрілі питання і просили поетесу почитати ще…, але згодом, і самі приймали активну участь у літературній вітальні.

Діти презентували себе і власні вірші на міні – презентації «Моє поетичне сузір’я…». Про свої перші творчі здобутки розповідали Єременко Анастасія – учениця 11 класу та Шевченко Іванна – учениця 7 класу. Декламували власні вірші випускників Великомихайлівської ЗОШ №2 (Чулакової Катерини, Ізбаш Юлії, Нікул Олександри) учні 11 класу: Прищепа Євген, Моторнюк Ілона; Зубко Руслана - учениця 7 класу. Також, на творчій зустрічі Кейзі М.І. (завідуюча відділом обслуговування ЦРБ) провела огляд краєзнавчої літератури та познайомила присутніх з декількома краєзнавчими книгами – ювілярами 2015 року: «Привіт тобі, Дністре» (2005 рік) - книгою Миколи Миколайовича Федецького; «Біль і спів душі моєї» (1995 рік) – ліричною збіркою Геннадія Павловича Щипківського, «Меня крестило небо» (2010 рік) - збіркою віршів Володимира Федоровича Сіньковського. Ось так, непомітно сплинув час творчої роботи у літературній вітальні «Чарівна симфонія слова».На завершення виступила Тимошенко Лариса Павлівна вчитель світової літератури і побажала учням, які пишуть вірші творчого натхнення на поетичній ниві, адже поезія має велике значення в житті людини, а Вікторія Павлівна для учасників заходу прочитала віршовані рядки Марини Кузьменко:

Стоїть Олімп

Із сотень тисяч книг

Дорога від підніжжя

До вершини.

І світ утратився б.

А може навіть зник,

Якби не їх багатотомні покоління.

Бо кожне із написаних там слів

Рождалось в мудрості,

А деякі – у муках.

І світ би жити

Просто не зумів

Без того рівно писаного духу.

Я не повірю, що заміна буде їм,

Бо в книгах завжди

Найщиріша в світі сповідь.

У них є те,

Чим ми найбільше дорожим:

І спрага знань,

І дивосвіт любові…

У кінці заходу керівник літературної студії "Джерело слова" - Лунгу Вікторія Павлівна наголосила на тому, що всім нам потрібно читати завжди, читати уважно і отримувати від читання насолоду. Духовно збагачувати себе, свої знання, бо творче читання – це коли читають не лише очі, а розум і серце. І зауважила, що перший крок до творчості у новій, юнацькій аудиторії був зроблений сьогодні - 19 лютого 2015 року. На згадку про зустріч активні учасники залишили свої автографи на плакаті "Поетична веселка" та власні вірші у скриньці «Юні творці поетичного слова».

Провідний методист ЦБС Бойченко О.В.
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2020