Субота, 27.04.2024, 14:01
Вітаю Вас Гість | RSS

Великомихайлівська ЦБС

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Форма входу
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

2014 рік

2014 рік

 
 
 
 

Гребіницька бібліотека – філія -  80 р.

Новосавицька бібліотека – філія - 60 р.

 

Узагальнююча інформація:

За минулі роки історія бібліотек була мало досліджена, мабуть тому, в історіях наших сільських бібліотек мало що зафіксовано і збережено, але історія кожної сільської бібліотеки перенесла: гіркі часи війни, важкі часи післявоєнні та сумні часи, коли без заробітної плати, або на 0.25 ставки працювала переважна більшість працівників та в умовах виживання життя бібліотечне продовжувалось, бо в усі часи був і буде попит на книги. Народна мудрість говорить про те, що «У кожної книги – своя доля, як і в кожної людини», так і у наших бібліотеках є своя  доля та історія.

 

ГРЕБЕНИЦЬКА СІЛЬСКА БІБЛІОТЕКА

 

Трішечки історії:

 У 1934 році було відкрито сільську бібліотеку, при клубі. /Клуб розмістили у закритої церкві, яка була збудована ще до 1904 року – це було дуже красиве приміщення, яке частково зруйнували: зняли хрести, купол./

Для бібліотеки книжки зібрали із особистих,  домашніх бібліотек. Першим бібліотекарем була Мойсєєва А.Н, вона завжди приймала участь в художній самодіяльності і згідно своїх поглядів – була противником християнської релігії. Минали роки і в 1941 році активістка Яшкова Олександра підпалила клуб, щоб приміщення не дісталося німцям. Все згоріло, залишились одні стіни.

Після Великої Вітчизняної війни бібліотека знаходилася у приміщенні контори ім. Кірова, згодом відбудували клуб і бібліотеку знову розмістили у лівій стороні. Відтоді життя в бібліотеці стало активним: проводились вечори-поезії, диспути, бесіди, прослуховувались платівки на патіфоні, оформлювались книжкові виставки, стенди та проводились інші цікаві заходи. Все це завдяки бібліотекарю – Бєлан – Петриненко Тамарі Григорівні.

На протязі багатьох років кращим читачем бібліотеки стала усіма шанована Синьковська Ольга Григорівна, яка завжди приймала активну участь у бібліотечному житті та заходах, які проводились у сільській бібліотеці.

Про роботу Гребеницької сільської бібліотеки можливо познайомитися з деяких статей, які друкувалися в районній газеті „Ленінець”:

-         „У бібліотеці порядок”  -  „Ленінець” № 91, 31 липня 1976 року;

-         „Вечір поезії”  - „Ленінець” № 31, 21 березня 1977 року;

-         „Книга – джерело знань”  „Ленінець” № 136, 31 жовтня 1981 р.

 Цікаве і сьогодення у Гребеницькій бібліотеці-філії. Працює у ній бібліотекарем – Лук’яненко Оксана Олександрівна.  Вона справжня і чудова майстриня, дуже гарно вишиває і свої дітей – читачів володіти цими навичками навчає. Гарно оформлена в неї бібліотека. Добра вона господиня своїх книжкових полиць і завжди радо зустрічає всіх користувачів б-ки, проводить гарні, цікаві масові заходи, впроваджуючи інноваційні форми роботи.

Завжди фантазує, а результат її фантазії – наше око милує. Серед сельчан та читачів користується авторитетом, бо багато доклала зусиль, щоб  бібліотека, яка сьогодні знаходиться у новому приміщенні  /при сільської раді/, після ремонту засяяла,  як „Світлиця”.

 

НОВОСАВИЦЬКА   БІБЛІОТЕКА


 

 

Сільська бібліотека почала працювати у післявоєнний час, з 1954 року знаходилась у місцевому клубі. До Великої Вітчизняної війни в селі не було бібліотеки. Першим бібліотекарем була – Іванова – Фадєєва Раїса Іванівна до 1963 року. Завдячуючи Стоянову П.Г. – голові місцевого господарства, було побудовано не тільки нове приміщення правління колгоспу, а й будинок культури, школу та бібліотеку, яка збереглася і до цього часу.

У новозбудованій бібліотеці працювали Недоступ Валентина, Євсєєва Катерина, Живора Марія Семенівна, Євсєєва Наталія Миколаївна. Найбільше з усіх пропрацювала Живора Марія Семенівна, яка добре знала свою справу. За її часів у бібліотеці оформлялися книжкові виставки та стенди, які доносили до читача новини літературного життя та життя місцевого колгоспу. Бібліотекар розносила художні твори по домівках до літніх, одиноких людей, до ветеранів війни та праці. Книжковий фонд бібліотеки складав 10-12 тис. екземплярів.

Великим попитом у читачів користувалася світова література, українська та російська класика, інші художні видання. У бібліотеці було людно тому, що – бібліотека стала аптекою душі для сельчан. Тут можливо було отримати не тільки літературу за бажанням, але й поспілкуватись на різні теми і отримати пораду. Життя продовжувалося і сьогодення також займає важливе місце у житті сільської бібліотеки. З 2002 року бібліотекою завідує Скавронік Лариса Василівна, яка працює на 0,5 ставки, але постійно серед людей свого села, проводить цікаві заходи, співпрацюючи зі школою, сільським будинком культури та сільською радою. Сьогодні у бібліотеці 254 читача і фонд складає 8350 тис. екземплярів.

 

 

Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024